Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje pradinukai mokėsi rašyti laiškus

dsc06933Prasidėjus naujiems mokslo metams, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka pradėjo vykdyti naują projektą „Pažinimo kelias“, prie kurio pakvietė prisijungti dvi pradinio ugdymo klases. Kartą per mėnesį šioms klasėms praktinio švietimo forma yra pateikiamos jiems įdomios edukacinės veiklos.

Spalio 9 dieną minima Pasaulinė pašto diena, kuri ir paskatino vaikus supažindinti su laiškų rašymo edukacine veikla, kurioje dalyvavo Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ antrokai su mokytoja Alma Valantiniene ir M. Daujoto pagrindinės mokyklos antrokai, vadovaujami mokytojos Rasos Zulumskytės-Trumpenskienės. Aptarnavimo skyriaus vedėja projekto vadovė Birutė Naujokaitienė papasakojo vaikams apie paštą, kokios pašto dėžutės yra netinkamos, kaip seniau keliaudavo laiškai ir koks paštas buvo svarbus, kai nebuvo naujausių technologijų. Taip pat parodė animacinį filmuką apie netašytą laiškanešį Pečkiną iš Rūgpienių kaimo.

Susipažinę su pašto istorija vaikai su nekantrumu pradėjo rašyti laiškus: senelei, auklėtojai ar mylimai mamai… Kadangi dauguma antrokų pirmą kartą rašė laišką, tai projekto vadovė mokino kaip taisyklingai užrašyti adresą ir paruošti laišką išsiuntimui. Pradinukai prasitarė, kad su nekantrumu lauks kitos savaitės, kai laiškai pasieks jų adresatus.

Šiais laikais visuomenė neįsivaizduoja kasdienybės be moderniųjų technologijų, kurios palengvina gyvenimą, paspartina darbus, bet kita vertus, šiame amžiuje ranka rašytas laiškas vis dar išlieka vertybe, tai gražus būdas dalytis šiluma.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui