dsc07384Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis protų mūšis vaikams – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento vykdomo projekto, skirto Bibliotekų metams, renginys.

Literatūriniame protų mūšio žaidime dalyvavo Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos trečių klasių moksleiviai. Iš viso varžėsi penkios komandos po 5 narius. Kiekviena komanda turėjo išsirinkti kapitoną ir sugalvoti komandos pavadinimą. Intelektualaus žaidimo kova vyko tarp „Kodėlčiai“, „Knygų karalaitės“, „Skraidančios strėlės“, „Proto bokštai“ ir „Proto čempionai“. Žaidimą sudarė keturi teminiai turai, kiekviename jų buvo užduodama po 10 klausimų. Moksleiviai dalyvavo bendrajame įvairių klausimų, skaičių, personažų ir paveikslėlių turuose. Norėdami atsakyti į klausimus vaikai turėjo prisiminti skaitytas knygas, nes klausimai buvo apie Pepės Ilgakojinės tėvą, knygos „Milžinas ir mažylis“ pagrindinio personažo Kerniaus vardo reikšmę milžinų kalba ir kt. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausia taškų surinko ir nugalėtojais tapo „Proto bokštai“ komanda. Nugalėjusiai komandai buvo įteiktas stalo žaidimas „Dixit“, ugdantis kūrybingumą, vaizduotę ir komunikacinius gebėjimus. Visos komandos gavo dovanų spalvingus žymios lietuvių iliustruotojos ir rašytojos Linos Žutautės plakatus „Vaikas knygoje – knyga vaike“.

Renginį iniciavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento TSS vadovė Inga Mitunevičiūtė, o vedė aktorė Virginija Kuklytė.

Literatūriniais protmūšiais siekiama pasitelkus žaidimą propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti vaikų susidomėjimą knygomis, padėti jiems atrasti gerą ir vertingą literatūrą bei ugdyti kūrybingumą.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui