Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko šventinis koncertas „Pasveikinimas bibliotekai“

zoomed_dsc_2421Gražią žiemos popietę Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdves užpildė nuostabūs muzikos garsai. Čia vyko šventinis koncertas „Pasveikinimas bibliotekai“.

Minint 2016-uosius kaip Bibliotekų metus, Kretingos meno mokyklos bendruomenė bibliotekai ir jos skaitytojams dovanojo netikėtą dovaną – pasivaikščiojimą muzikos takais. Mintis surengti didelį koncertą Bibliotekų metų proga kilo Kretingos meno mokyklos vyr. fortepijono mokytojai, koncertmeisterei Olivijai Kundrotaitei. Šią idėją palaikė ne tik muzikuojantys vaikai, jų mokytojai, bet ir mokyklos direktorius Bernardas Anužis, pasveikinęs šio koncerto iniciatorę, jaunuosius atlikėjus, mokytojus ir, žinoma, biblioteką.

Susirinkę bibliotekos skaitytojai galėjo pasimėgauti ir pasiklausyti darniai atliekamos muzikos garsų. Kretingos meno mokyklos ugdytiniai žiūrovus įtraukė į margaspalvį kūrinių sūkurį – jie atliko įvairių kompozitorių kūrinius, skambėjo fortepijono, smuiko, saksofono, kanklių, birbynės, fleitos, klarneto garsai. Koncerto metu buvo galima išgirsti nuo lyriškojo F. Šopeno „Valso“ iki birbynininkų ansamblio atliekamos „R. Mikelsko „Suvalkietiškos polkos“.

Koncerto metu poetė Marija Bučkienė klausytojus kvietė pajusti gražią muzikos ir literatūros jungtį. Skambanti muzika skatino susimąstyti apie gyvenimo tiesas, apie patirtį, apie jausmus, o juos stiprino Marijos Bučkienės eilėmis išreikštos mintys apie meilę, apie iš jos kylančią stiprybę.

Jaunieji muzikos atlikėjai ir poetė Marija Bučkienė kūrė jautrią, harmoningą visumą. Kaip teigė poetė, visi turime būti ne kažkur, ne kažkada, o čia ir visi kartu bei jausti, koks kiekvienas esame svarbus šiam pasauliui.

Savo eiles renginio dalyviams dovanojo ir koncerto klausęsis brolis pranciškonas Bernardas Belickas OFM.

Šis šventinis koncertas – tai Bibliotekų metus vainikuojantis renginys. Koncertas „Pasveikinimas bibliotekai“ vyko kaip tik metu, kai Lietuvoje startavo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojama akcija „Knygų Kalėdos“. Eglutės įžiebimu Lietuvos Respublikos Prezidentūroje prasidėjusi akcija „Knygų Kalėdos“ kaip ir kasmet kviečia visus šalies žmones branginti knygą, skaityti ir dovanoti naujų knygų savo bibliotekoms. Šių metų tema – „Knygos, keičiančios gyvenimą“, nes gera knyga gali įkvėpti, patarti, motyvuoti, keisti požiūrį, padėti jaustis stipresniais.

Birutė Naujokaitienė
Kretingos rajono savivaldybės