Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoji biblioteka kvietė pasidžiaugti projekto jaunimui veiklos rezultatais

dsc065742016 m. spalio 19 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Edukacinis kūrybinių medijų centras bibliotekoje“ metinių šventė ir baigiamasis renginys.

„Edukacinis kūrybinių medijų centras bibliotekoje“ – Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vykdytas projektas, pagal programą „Bibliotekos pažangai 2“. Projektu buvo siekiama Kretingos miesto ir rajono jaunimui nuo 14 iki 29 metų užtikrinti turiningą laisvalaikį, savirealizaciją kūrybinių medijų srityje, kokybiškų žinių sklaidą. Bibliotekoje vyko grafinio dizaino, filmų kūrimo, muzikos kūrimo ir fotografavimo mokymai. Projekto  trukmė – 17 mėnesių, biudžetas – 28 400 eurų. Projektą finansavo „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Šventės pradžioje projekto vadovė direktorės pavaduotoja Erika Kazlauskienė parodė projekto „Edukacinis kūrybinių medijų centras bibliotekoje“ kokybinius ir kiekybinius vertinimo rodiklius. Atnaujinus centrui skirtas patalpas, įsigijus reikalingą kompiuterinę techniką bei programinę įrangą, vyko intensyvus mokymų ciklas. Projekto mokymai neapsiribojo vien tik Kretingos miestu jie vyko ir bibliotekos kaimų filialuose – Salantų m., Darbėnų, Vydmantų, Kartenos, taip siekiant sumažinti socialinę, technologinę atskirtį tarp miesto ir kaimo jaunimo. Projekto mokymuose dalyvavo per 100 dalyvių, kurių gausa atskleidė, kad Kretingoje trūksta mokymų ir savirealizacijos galimybių, kurios praturtina ne tik žiniomis, gebėjimais, bet ir padeda atsiskleisti talentams, gabumams, o kai kam galbūt atrasti savo ateities specialybę. „ Kokybiškų žinių sklaida savo veiklą pradėjęs Edukacinis kūrybinių medijų centras ir, projektui pasibaigus, toliau sieks išlikti ta vieta, kurioje derinamos technologijos, profesionalų žinios ir jaunimo kūrybiškumas bei iniciatyva“ – teigė projekto vadovė Erika Kazlauskienė.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė pasidalino akimirkomis iš mokymų. Taip pat buvo pristatyti grafinio dizaino darbai, filmukas apie biblioteką, muzikos kūrinys ir komiksai iš fotografavimo mokymų.

Renginyje dalyvavo kolegės iš Šiaulių rajono savivaldybės Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos, kurios pristatė ir leido išbandyti smėlio ir šviesos spalvomis valdomo staliuko ir šviečiančio molberto galimybes. Renginio dalyviai galėjo išbandyti piešti ant molbertų akvarele, guašu, o spalvų valdymo blokelio pagalba – suteikti galimybę pasirinkti vieną iš pagrindo apšvietimo spalvų ir taip sukurti vis kitaip atrodantį vaizdą. Ne mažiau įdomi pasirodė ir smėlio terapija, buvo galima pasitelkiant fantaziją kurti raštus ant smėlio specialiomis šukomis ir juos papuošti blizgučiais ar kubeliais.

Į šventę buvo pakviesti projekto bei vykusių mokymų dalyviai, partneriai, rėmėjai ir visi tie, kurie palaikė bibliotekos idėją vykdyti projektą. Bibliotekos kolektyvas dėkojo Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojai, projekto globėjai – D. Skruibienei, projekto partneriams – Kretingos rajono Pedagogų švietimo centrui ir Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetui, informaciniams rėmėjams – „Švyturiui“ ir „Pajūrio naujienoms“.

Renginio metu dovanotas nuostabios atlikėjos, kretingiškės Indrės Juodeikienės koncertas.