Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje pristatytos naujausios technologijos

dsc07804Vienai popietei Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Edukacijos centras buvo virtęs mokslo, technologijų ir pramogų centru, kur dūzgė bepilotės skraidyklės, buvo galima susipažinti su papildytos realybės kūrimo galimybėmis bei naudojant naująsias technologijas kitaip pažvelgti į biblioteką. Čia lankėsi kolegos iš Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, kurie norėjo pasidalinti patirtimi įgyvendinant LR Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „Kitokia realybė bibliotekoje“. Išvysti kitokią realybę ir susipažinti su naujomis technologijomis atėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos dešimtokai su mokytoja Dalia Šimoniene ir kiti bibliotekos lankytojai.

Viešosios bibliotekos Edukacijos centre  apie papildytos realybės technologiją, jos galimybes ir taikymą įvairiose srityse: spausdintiems leidiniams, kortų žaidimuose, daiktų internetui, versle ir, žinoma, bibliotekoje, pasakojo lektorius, papildytos realybės knygučių programuotojas – Edgaras Artemčiukas. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė pristatė bepiločių skraidyklių atsiradimo istorija, jų teikiamomis galimybėmis, valdymo ir naudojimo taisyklėmis.

Susirinkusieji galėjo praktiškai išbandyti papildytos realybės kortelių valdymą, virtualios realybės akinius ir dronų valdymą.

Renginyje dalyvavusi projekto „Kitokia realybė bibliotekoje“ vadovė Jolita Baltrimienė sakė: „Biblioteka įgyvendina projektą, kurio metu norima jaunus žmones paraginti rinktis paklausias techninės informacijos ir ryšių technologijų specialybes, ugdyti skaitmeninę kompetenciją“.

Renginio pabaigoje jaunimas išvydo galingo drono skrydį šalia bibliotekos, pamatė, kokios jo filmavimo galimybės, kaip šią technologiją būtų galima pritaikyti kasdieniniame gyvenime.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui