KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS M. VALANČIAUS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS 2017 M. VYKDOMI PROJEKTAI

PROJEKTAS „Keliaujantys pasakų lagaminai“

Projekto tikslas – ugdyti Kretingos miesto ir rajono ikimokyklinio amžiaus grupės vaikų skaitymo motyvaciją nuo ankstyvos vaikystės, atskleidžiant skirtingus, patrauklius skaitymo metodus, formuoti jų skaitymo įgūdžius, lavinti kūrybingumą ir vaizduotę.

Projekto trukmė: 2017 m. vasario mėn. – 2017 m. lapkričio mėn.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba; Kretingos rajono savivaldybė

Projekto partneriai: Kretingos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos, Kretingos socialinių paslaugų centras, Klaipėdos universitetas

Trumpas projekto pristatymas: gerinant vaikų skaitymo skatinimo problemą Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka sieks padėti Kretingos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams tapti sąmoningais, savarankiškais skaitytojais, teksto suvokėjais, stiprins jų skaitymo motyvaciją.

Bus parengtos penkios skirtingos pasakos, iliustruojančios „Keliaujantys pasakų lagaminai“, kurių turinį sudarys: popietinė knyga, muzikinis įrašas su atitinkama pasaka, projekto tikslinės grupės amžių atitinkantis žaidimas, rankinės teatro lėlės, edukacinės užduotėlės, spalvinimo užduotėlės, spalvinimo priemonės ir kt.

———————————————————————————————————————–

PROJEKTAS „Mobili biblioteka į Jūsų sodybas“

Projekto tikslas – didinti informacijos prieinamumą Kretingos kaimiškųjų bendruomenių nariams, organizuojant poreikius atitinkančius mokymus, aktyvinti jų dalyvavimą Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bei bendruomenių veikloje.

Projekto trukmė: 2017 m. kovo mėn. – 2017 m. lapkričio mėn.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba; Kretingos rajono savivaldybė; UAB „P. Varkojis ir Ko“

Projekto partneriai: Kretingos rajono bendruomenės, Klaipėdos universitetas; Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga

Trumpas projekto pristatymas: projektas orientuotas į įvairaus amžiaus žmones, norinčius gauti teorinių ir praktinių žinių apie želdinimo pagrindus, namų aplinkos tvarkymą. Įgyvendinat projektą numatoma pagaminti mobilias bibliotekas, kuriose pateikiami Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos fonduose komplektuojami leidiniai apie želdynų statistiką, augalų įvairovę ir pritaikymą aplinkoje, sodo priežiūrą ir pan. Profesionalus apželdintojas parengs apželdinimo pagrindų mokymus, praktinius užsiėmimus, kuriose dalyvaus kaimiškų sodybų šeimininkai.