dsc08704

Idėjų drabužių dekoravimui yra įvairių: akmenėliai ir kiti puošybos elementai, dažymas, purškimas dažais, puošyba įvairiomis medžiagomis, kutai, balinimas.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos erdvėje jaunimui „Savas kampas“ vyko marškinėlių atnaujinimo užsiėmimai. „Kai spintoje yra „atgyvenusių“ drabužių, kuriuos išmesti gaila, tačiau vilkėti nebesinori, tuomet gali padėti dekoravimas. Iš tiesų, puošybos elementais atnaujinti drabužį galima greitai ir nesudėtingai, todėl ir kilo idėja jaunimui suorganizuoti marškinėlių atnaujinimo užsiėmimus“- kalbėjo vyresn, bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė.

Jaunimas pasirinko purškiamų dažų būdą marškinėlių atnaujinimui. Visų pirma pasiruošė trafaretus – kieto popieriaus lape nusipiešė norimas figūras ir jų vidurį kruopščiai išpjaustė. Tuomet ant lygaus pagrindo prisidėjus marškinėlius ir prispaudus trafaretą buvo purškiamos išpjautos vietos.

Specialūs dažai ant drabužio išlieka ir po skalbimo, tad jaunimas džiaugėsi, kad mėgstamus marškinėlius galės apsivilkti ne vieną kartą, o užrašas, figūra mirgės pasirinktu raudonos, geltonos, žalios ar mėlynos spalvos deriniu.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui