Lapkričio skaitymai vaikams Skuodo rajone ir Raudonkepuraitė prancūziškai

skaito_savanoris_thibauld_evers

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje ir visuose filialuose nuo spalio 30 iki lapkričio 23 d. vyko lapkričio skaitymai vaikams „Šviečiantis popierinis žibintas“.

Palapinė, žibintai, ir tamsa. Tokia aplinka pasitiko Skuodo Bartuvos progimnazijos 3b klasės mokinius su mokytoja Adele Dainiene Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lapkričio 22 dienos rytmetį. Paslaptingos viešnagės objektas – skaitymai „Šviečiantis popierinis žibintas“. Bibliotekininkės pasiūlė, kad šių skaitymų tema būtų gimtadienis. Rytmetį pradėjome Linos Žutautės knygelės „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“ skaitymu. Susiskirstę po du vaikai skaitė ištraukas ir iš kitų knygelių, skaičiavo iliustracijas.Ištrauką iš Šarlio Pero pasakos „Raudonkepuraitė“ prancūziškai perskaitė bibliotekoje savanoriaujantis Thibauld Evers iš Prancūzijos, o lietuviškai jam antrino bibliotekininkė Gražina Daukantienė. Trečiokams buvo įdomu išgirsti žinomą pasaką, skaitomą Šarlio Pero gimtąja kalba. Rimtas skaitymas persipynė su linksmais anekdotais iš žurnalo „Laimiukas“. Skaitė ir vaikai, ir bibliotekininkės, ir mokytoja.

Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos Ylakių filiale tamsiems skaitymams vaikai ruošėsi iš anksto. Kūrybinėse dirbtuvėlėse jie pasigamino popierinius žibintus. Kad tamsa negąsdintų, Amandos Noll knygą „Manreikia baubo“ skaitė visi kartu prie jaukiai biblioteką apšviečiančių savo pasidarytų žibintų. Kaukolikų filialo Luknių knygų išdavimo punkto vaikai sužibintais keliavo tarp knygų lentynų, kur jų laukė net 12 užduočių. Šačių filiale susirinkę vaikai prie žibintų skaityti išsirinko R. Scotton knygelę ,,Katinėlis Juodis: Kai nesiseka dainuoti“. Prano Mašioto pasakėles jaukioje šviesoje skaitė Šliktinės filialo Notėnų knygų išdavimo punkto jaunieji skaitytojai. Šauklių filiale vaikai patys pasigamino žibintus iš gamtinių medžiagų ir juos užsižiebę skaitė Tomo Dirgėlos knygelę „Domas ir Tomas.Saldainių kiosko byla“. Barstyčių filiale lapkričio skaitymuose buvo ir žibalinė lempa, ir palapinė, ir linksmi skaitymai. Plazdanti žibintų šviesa paskaityti taip pat sukvietė Mosėdžio, Pašilės, Didžiųjų Rūšupių, Vižančių,Daukšių vaikus. Pasakas čia keitė linksmos nuotykių ir siaubų istorijos,smagios užduotėlės.

Viso rajono vaikų nuomonė apie skaitymą tamsoje vieninga – skaityti pasišviečiant žibintais ar prožektoriais buvo labai smagu ir įdomu. Sudominti vaikus skaitymu ir buvo vienas iš projekto„Popieriniai knygutyčių labirintai“ uždavinių. Projekto renginius finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Skuodo rajono savivaldybės R.Granausko viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė.