Latvijos bibliotekininkų viešnagė Skuodo rajone

DSCF64402016 m. balandžio 28 d., nacionalinės Lietuvos bibliotekos savaitės metu, sulaukėme kolegų iš Latvijos Respublikos Priekulės krašto bibliotekų. Graži draugystė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos bibliotekininkus su kaimyninės šalies kolegomis sieja jau daugelį metų. Latvijos delegacijai vadovavo Priekulės krašto kultūros vadybininkas Gundars Venens. Iš pradžių svečių delegaciją priėmė Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Kalbėta apie Skuodo rajono ir Priekulės krašto bibliotekininkų nuveiktus darbus, panašumus ir skirtumus, įgyvendintus projektus bei kultūrinei veiklai skiriamas lėšas.

Vėliau lankytasi rajono bibliotekose ir gražiausiose vietose. Pabuvota Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filiale, pasidžiaugta ten surengtomis rankdarbių parodomis. Taip pat buvo užsukta ir į tame pačiame pastate įsikūrusią Skuodo vietos veiklos grupės būstinę. Ten darbuotoja Jolanta Litvinienė svečius supažindino su Skuodo rajone įgyvendintais projektais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos krypties „Leader metodo įgyvendinimas“ priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“. Dar laukia naujas etapas, tikrinama naujai paruošta strategija 2014 – 2020 m. Pagal tokią pat programą Priekulėje kuriamas šeimos parkas – gimus vaikui, pasodinamas medis.

Viešnagei pasitaikė lietinga diena, todėl tik sustota prie Apuolės piliakalnio, o apžiūrėti iš arčiau jį svečiai turės galimybę tada, kai atvyks į XV Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydį, kuris vyks ant šio piliakalnio.

Svečiai iš Latvijos Respublikos apsilankė ir Kaukolikų filiale bei Apuolės bendruomenės centro patalpose, kur vietinės moterys užsiima rankdarbiais. Tautodailininkė Nijolė Rindeikienė demonstravo svečiams įvairias rankdarbių paruošimo technikas.

Viešnagė baigėsi Barstyčiuose. Apsilankyta prie didžiausiojo Lietuvos akmens, abiejose miestelio bibliotekose – Skuodo rajono Barstyčių pagrindinės mokyklos bibliotekoje ir Barstyčių filiale. Po to vaišintasi cepelinais, apsikeista dovanomis ir aptartos ateities bendradarbiavimo gairės. Sekančiais metais į svečius kvies priekuliškiai. Dar šį rudenį bus apsikeista meno parodomis.

Šis dviejų kaimyninių šalių bibliotekininkų bendradarbiavimas turtina abiejų šalių kolegas, suteikia naujų veiklos formų profesinėje ir kultūrinėje plotmėje, plečia pažintinį bibliotekininkų akiratį.