„Lidijos Šimkutės poetinė kūryba – itin originali“

dscf8064 Rugsėjo 16 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko susitikimas su Australijos lietuve, kraštiete, poete ir vertėja Lidija Šimkute. Renginyje buvo pristatyta naujausia jos poezijos knyga „Baltos vaivorykštės = White rainbows“.

Literatūrologė Dalia Zabitienė, perskaičiusi Lidijos Šimkutės poezijos knygą „Baltos vaivorykštės = White rainbows“, parašė impresiją, kurią ir perskaitė viešniai bei visiems susirinkusiems į susitikimą.

Šie 2016 metai poetei Lidija Šimkutei ženklūs ne tik literatūriniais renginiais, bet ir leidiniais – pasirodė dvikalbė poezijos knyga „Baltos vaivorykštės = White rainbows“, įtraukta į prof. Juozo. A. Krikštopaičio knygą „Iškilių asmenybių gyvenimo tiesa“ (2016) kartu su Dalia ir Povilu Mataičiais, Rimantu Dichavičiumi, Jonu Meku, Jonu Vaitkumi, Romualdu Ozolu, Marija Gimbutiene, Vytautu Kubiliumi, Vladu Vitkausku, Vaclovu Bagdonavičiumi, Vytautu Martinkumi, Gunaru Kakaru ir kitais.

Lietuvoje būdama 3-4 mėnesius poetė aktyviai įsijungia į literatūrinį gyvenimą. Šiemet pasisekė sudalyvauti Panevėžio miesto surengtame projekte „Migruojantys paukščiai“, kur vyko poetinio žodžio ir muzikos sintezė. Poetės skaitomas eiles papildė Simonos ir Dorsey Minns džiazinės improvizacijos. Lidija Šimkutė susirinkusiems kalbėjo apie tai, kas inspiruoja jos kūrybą, pasakojo apie keliones į archaiškas šalis, įdomias pažintis, asmenybes, padariusias didelę įtaką, net tam tikra prasme nulėmusias jos gyvenimo būdą. Apie tai kalbėta ir susitikime su skuodiškiais.

Galima žavėtis Lidijos energija ir elegancija sužavėti publiką, būti įdomiai, mokėti įžvelgti grožį paprastuose dalykuose. „Lidijos Šimkutės poetinė kūryba – itin originali. Ji pasižymi lakoniška ekspresija, atsiverčiančia tylai, erdvei ir paslapčiai. Rinkinys „Baltos vaivorykštės perteikia patirtį kaip vientisą viziją, meditaciją, atskleidžia skaitytojams turtingą pasaulėvaizdį, sklidiną vilties: Klausykime / granatų/ klegesio „ rašo Jan Owen.

Naujosios knygos pristatymo metu, ji ne tik savo sodriu balsu skaitė eiles, bet ir įpynė nemažai prisiminimų, susijusių su Lietuva, įžymiaisiais lietuviais išeiviais, su Krakių kaimu, savo šeimos žmonėmis, kalbėjo apie savo turiningą gyvenimą.

Žymi kraštietė džiaugėsi susirinkusiųjų tarpe pamačiusi brangių ir pažįstamų veidų: poetą Stasį Jonauską, žurnalistę Laimą Sendrauskienę, literatūrologę Dalią Zabitienę, pažįstamus iš gimtojo kaimo ir kt.

Kaip ir visuomet Lidija Šimkutė atvežė dovanų bibliotekai knygų, diskų, žurnalų, nuotraukų. Poetę sveikino ir kūrybinės sėkmės linkėjo visi susirinkusieji, o norintys įsigijo naujausią jos knygą su autorės autografu.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja