BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Literatūriniai dialogai kitaip Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Šiuo metu įvestas visuotinis  karantinas riboja kultūrinį gyvenimą, renginių organizavimą bei jų lankymą kultūros įstaigose, tarp jų ir Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, todėl ieškoma naujų sprendimų ir alternatyvų kurti tolimesnį santykį su bibliotekos lankytojais, visuomene, kviečiant renginiuose dalyvauti nuotoliniu būdu, stebint  tiesiogines transliacijas bibliotekos „YouTube“ kanale ir feisbuko paskyroje.

           Įgyvendinant projektą „Literatūriniai dialogai kitaip“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba, organizuotas virtualių literatūrinių susitikimų-pokalbių ciklas su rašytojais, Lietuvos rašytojų sąjungos nariais, įvairių literatūrinių premijų laureatais. Renginius buvo galimybė  stebėti tiesiogiai internete.

           Lapkričio 24 d.vyko virtualus literatūrinis susitikimas-pokalbis su kraštiečiu rašytoju Roku Flick vienu skaitomiausių lietuvių rašytojų, pelniusiu Ievos Simonaitytės literatūrinę premiją. Pristatytas šiais metais išleistas jo  romanas „Turtų voratinklyje“, kuriame pasakojama apie pirmuosius nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius, to meto verslo bei kriminalinę aplinką. Romane autorius atsiskleidžia ne tik kaip  rašytojas, bet ir kaip skvarbaus žvilgsnio ekonomistas, mokslininkas tyrėjas, stebėjęs  vykusius istorinius  procesus, juos fiksavęs atmintyje, kad prikeltų literatūros kūriniu. Tai aktualu šiemet, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Susitikime dalyvavo  literatūrologė Jovita Saulėnienė,  tekstus skaitė aktorė Regina Arbačiauskaitė.

 Vaizdo  įrašą rasite čia:

https://www.facebook.com/silutesbiblioteka/videos/804091283711009/

            Lapkričio 26 d.surengtas virtualus literatūrinis susitikimas-pokalbis su rašytoju Juozu Šikšneliu. Pristatytos dvi naujausios jo knygos:  apsakymų, novelių ir esė rinktinė „Būsenos“, kurios pasakojimo branduolį sudaro niekuo neišsiskiriančio žmogaus kasdienybės realijos su slypinčiomis žmogaus būties prasmės įžvalgomis,  bei  romanas „Praeities dulkės – mirties šešėliai“, jungiantis skirtingus laiko momentus. Jo herojai yra šiuolaikiniai žmonės ir istorinės asmenybės.  Knyga tapo  konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ nominante. J.  Šikšneliui 2020 m.  už šį romaną bei viso gyvenimo nuopelnus  įteikta 34-oji I. Simonaitytės literatūrinė premija.  Susitikime kartu dalyvavo, rašytojo kūrybą apžvelgė ir jį kalbino kraštietis literatūrologas, Klaipėdos universiteto docentas dr.Marijus Šidlauskas.

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.facebook.com/silutesbiblioteka/videos/137504294443323/

           Gruodžio 3 d. organizuotas virtualus literatūrinis susitikimas-pokalbis su poetu, eseistu, fotografu, tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris‘2020 “ laureatu   Aliumi Balbieriumi apie  eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“. Joje atsiskleidžia prigimtinė gamtinė pasaulėjauta, gavusi naujų impulsų iš Rytų kultūros, sufokusavusios kūrybos branduolį ir platesnį kontekstą. Pokalbį vedė lituanistė, knygų autorė ir bendraautorė Birutė Morkevičienė. Ji  pateikė menininkui eilę išsamių ir provokuojančių klausimų apie literatūrinę bei kitą kūrybinę veiklą, keliones po Indiją, gamtininko darbą, fotografavimą ir kiek netradicinę pasaulėjautą. Reikia paminėti, kad Alius Balbierius kelis metus yra dirbęs Ventės rago ornitologijos stotyje moksliniu bendradarbiu. Susitikime dalyvavo keliautojas, muzikantas, Aliaus pusbrolis Giedrius Balbierius,  renginį paįvairinęs muzikinėmis improvizacijomis.  Jis grojo fleita, bene vienu iš pirmųjų muzikos instrumentų, savo garsais primenantį paukščių čiulbesį. Tai suteikė renginiui subtilumo ir žavesio.

Vaizdo  įrašą rasite čia:

 https://www.facebook.com/silutesbiblioteka/videos/385583882777860/ ;

Aldona Norbutienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą