Literatūros ir istorijos vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“.

Kovo 28 d. 16 val. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko literatūros ir istorijos vakaras „Gyvenimas su plunksna ir knyga“.

Renginio svečias – rašytojas, publicistas, redaktorius Laimonas Inis atvėrė naujausių knygų – „Paukščiai vėjyje“, „Sparnuotojo Nykštuko strėle“ puslapius, pasidalino gausia kūrybos kraite. Gerbiamas kraštietis rašytojas balandžio 1 d. švenčia 80 metų jubiliejų. Susitikimo metu jis prisiminė savo darbinės veiklos pradžią Skuode. Jo atsiminimuose ir šviesaus atminimo kraštietis dalininkas,  bičiulis Valerijonas Jucys bei jų jaunystės metu leistas smagus laikraštėlis „Viengungis“.

Be to, renginyje sutikome XXVII knygos mėgėjų draugijos, šiais metais mininčios atkūrimo 25-metį, naująjį – VI Metraščio tomą. Bibliofilinį leidinį, skirtą Lietuvos 100-mečiui, Lietuvos bibliotekoms, pavadintoms šviesuolių vardais, Nepriklausomybės keliui , lietuviškos knygos keliui. Leidinį pristatė Draugijos pirmininkė, metraščio sudarytoja Dalia Poškienė, redaktorius Laimonas Inis, redkolegijos narys Juozas Rimkus.

Leidinyje tradiciškai daug vietos skiriama lietuviškos knygos istorijai, bibliofilijai. Išskirtinė tomo ypatybė – jame suteikta galimybė prisistatyti Lietuvos šviesuolių vardais pavadintoms bibliotekoms. Šioje garbingoje bendrijoje yra ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Knygoje publikuojamas vyresniojo. bibliotekininko Edmundo Untulio parengtas straipsnis „Rašytojo knygų herojai –šalia mūsų“ – apie Romualdo Granausko vardo įamžinimą ir jo kūrybos svarbą bei populiarinimą Skuodo krašte“.

Renginio pabaigoje padėkota svečiams už viešnagę, o Laimonui Iniui, švenčiančiam gražų savo gyvenimo jubiliejų bei Skuodo krašte įmynusiam svarius žingsnius bibliotekos, rajoninio laikraščio redakcijos istorijoje ir kitur, linkėta sveikatos, kūrybinio polėkio ir palankaus likimo.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija