BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Literatūros ir meninės kūrybos simbiozė

Jau savaitė nuvilnijo, kai Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko virtualus literatūrinis susitikimas su knygų vaikams autore, grafikos dizainere ir iliustruotoja Ula Šimulynaite (Vilnius). Renginį vedė profesionali parodų ir simpoziumų kuratorė, meno parodų Lietuvoje ir užsienyje organizatorė ir vykdytoja Regina Šimulynienė.

Šis susitikimas – projekto „Literatūriniai dialogai kitaip“ dalis. Projektas užtikrina kūrėjų įdarbinimą iškilus fiziniams kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimams. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Vaikams ir paaugliams, gyvenantiems Šilutėje, U. Šimulynaitė jau yra pažįstama iš anksčiau. 2018 metų spalio 3–4 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kūrėja vedė kūrybines dirbtuves. Vaikai ir jaunimas kartu su rašytoja dalyvavo nuotaikų bei komiksų kūrimo dirbtuvėse. Dirbtuvių metu dalyviai iš Šilutės Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų bei Vydūno gimnazijos viešnią pažino kaip talentingą kūrėją, gebančią bendrauti su įvairaus amžiaus skaitytojais.

U. Šimulynaitė be gimtosios kalbos moka anglų, prancūzų ir ispanų kalbas. Ji yra eilės patrauklių kūrybinių projektų kuratorė, kūrybinių stipendijų laimėtoja. Dalyvavo užsienyje vykusiose menininkų rezidencijose. Kūrėja ne kartą apdovanota Lietuvos knygos meno konkursuose už knygų iliustravimą.

Plačiau susipažinti su U. Šimulynaite ir jos kūryba galite prisijungę prie virtualaus literatūrinio susitikimo https://www.youtube.com/watch?v=KyWOjOVy4kk

Vita Gerulienė,

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos

Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą