Makramé pynimas, tarytum meditacija

Vėjuotą liepos 22 dieną, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vasaros skaitykloje vyko edukacinis užsiėmimas – pažintis su makramé pynimo technika.  Kas tai? Kaip tai daroma? Kodėl tai įdomu? Apie viską papasakojo ir apyrankės  pynimą pademonstravo  Aušra Gadeikienė. Gausus būrelis moterų rišosi sau apyrankes.

Makramé nėra naujovė Lietuvoje – apie 1980-uosius metus buvo labai madingi „iš špagato“ rišti krepšiai, gėlių vazonų laikikliai, įvairios sienos dekoracijos. Užsiėmimo dalyvės diskutavo, kad jaunystėje pačios yra bandžiusios rišti, ar tai dariusios jų mamos.

Vėjyje plaikstėsi jau pagaminti sudėtingesni darbeliai, atlikti makramé technika, kuriuos susidomėję apžiūrėjo užsiėmimo dalyviai.

Dalyvės domėjosi iš kur gauti šiai technikai reikalingų virvių. Pasirodo jas galima įsigyti Aleksandrijoje UAB „Žemaičių virvės“.

Makramé pynimas, tarytum meditacija, kartu su kiekvienu mazgu užtvirtinant geriausius palinkėjimus, šviesias mintis, tyrus troškimus. Su tokiomis nuotaikomis ir išsiskirstė apyrankių rišėjos.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija

Similar Posts

Parašykite komentarą