Mokslinė konferencija Skuodo mūšio 760-osioms metinėms, Žemaitijos bei Vietovardžių metams paminėti

Rugsėjo 20 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka
Skuodo meno mokykloje surengė mokslinę konferenciją, skirtą Skuodo mūšio 760-osioms metinėms bei Žemaitijos ir Vietovardžių metams paminėti.

Pranešimą „Skuodo mūšis“ skaitė istorikas Tomas Baranauskas, o archeologas doc. dr. Gintautas Zabiela labai įdomiai ir emocingai apžvelgė Skuodo rajono piliakalnius. Doc. dr. Vacio Vaivados pranešimo tema – „Žemaičių visuomenės pokyčiai XIII a.“; VU Chemijos ir geomokslų
fakulteto docentės dr. Filomenos Kavoliūtės pranešimo tema – „Vietovardžiuose slypinti istorija“. Pastaroji tema sulaukė nemenko klausytojų susidomėjimo, ji sujaudino ir privertė kitaip pažvelgti į vietovardžių prasmę ir reikšmę. Senuosiuose kaimų ir vienkiemių pavadinimuose glūdi etnologinė, lingvistinė, paleogeografinė, istorinė, kultūrinė ir kita svarbi informacija, saugotina kaip Lietuvos ir pasaulio kultūros palikimo dalis. „Manau, kad vardus galima išsaugoti, sustabdyti vardų naikinimą, pripažinti juos nematerialiu paveldu. Vietovių vardai – tai ryšys su namais, praeitimi, su tėviške. Deja, vis dar neturime tų prarastųjų gražiųjų vardų“, – apgailestavo docentė. Paskaita užbaigta tarsi malda, vardijant Skuodo, Mažeikių, Kretingos, Plungės ir Telšių rajonų prarastųjų kaimų, vienkiemių pavadinimus. Šią kompoziciją atliko Skuodo P. Žadeikio gimnazijos moksleiviai ir Skuodo literatų klubo narė Danutė Lekniuvienė.

Žemaitijos metai bus pažymėti ir kitais bibliotekoje vykusiais ir vyksiančiais
renginiais: žemaičių kalbos diktantu, baigiamuoju konkurso „Koram žemaitėška“ renginiu, skaitymo konkursu „Skaituom žemaitėška“ žemaitiškų skaitinių knygelė „Blezdinga“ kt.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija

Similar Posts

Parašykite komentarą