Mokymai „Media 2“ keliauja po Klaipėdos regiono bibliotekas

Balandžio-birželio mėnesiais Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų darbuotojai mokosi kurti filmukus apie savo bibliotekoje vykdomas veiklas. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos organizuojami mokymai „Media 2“ apsilankys 10-je Klaipėdos regiono bibliotekų ir apmokys per šimtą bibliotekų darbuotojų dirbti su video redagavimo programomis.
Klaipėdos regione veikia apie 200 viešųjų bibliotekų, įskaitant bibliotekų filialus ir skyrius, kurie veikia kaip atskiri fiziniai padaliniai. Net ir atokiausios kaimų bibliotekos be kasdienių paslaugų vykdo įvairias akcijas, organizuoja renginius, tačiau apie jų veiklas įprastai sužino tik aplinkinė bendruomenė. Mažesnių bibliotekų veiklos dažnai lieka neviešintos internete, o renginiai nepritraukia žmonių iš aplinkinių bendruomenių. Mokymais „Media 2“ siekiama paskatinti Klaipėdos regiono bibliotekas aktyviai viešinti teikiamas kultūros paslaugas visuomenei. Mokymų dalyviai raginami kurti bibliotekų renginių anonsus, filmukus apie savo bibliotekose vykdomas veiklas ir viešinti juos bibliotekos interneto puslapyje ar feisbuko paskyroje, kad informacija apie teikiamas paslaugas ir renginius pasiektų kuo didesnę auditoriją.
Pasibaigus mokymams visi mokymų „Media 2“ dalyviai nuotolinių mokymų platformoje „Moodle“ turės galimybę peržiūrėti paruoštas video pamokas ir įtvirtinti mokymų metu įgytas žinias. Dalyviai taip pat bus kviečiami dalyvauti konkurse ir laimėti vertingų prizų. Visa ką reikės padaryti, tai sukurti filmukus skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ tema ir patalpinti nuorodas nuotolinio mokymų platformoje „Moodle“.
Mokymai „Media 2“ yra tęstiniai. Praėjusiais metais Klaipėdos apskr. viešoji I. Simonaitytės biblioteka organizavo mokymus „Media 1“, kurių metu apmokė 110 Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojų dirbti su nuotraukų redagavimo programa GIMP ir grafinio dizaino tinklo platforma Canva. Bibliotekų darbuotojai buvo mokomi koreguoti nuotraukas, pasigaminti bibliotekos renginių plakatus, pranešimus socialiniams tinklams ir pan. Vėliau dalyviams buvo išsiųstos paruoštos video pamokos, kurias peržiūrėję turėjo galimybę įtvirtinti mokymų metu įgytas žinias.
Mokymai „Media 2“ yra projekto „Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojų kompleksiniai mokymai “Media 2”“ dalis, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.