Mokymai „Media 3“ kvietė kurti elektroninius leidinius

Media 3

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka trečius metus organizuoja naujų skaitmeninių įgūdžių įgijimo mokymus Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojams. Šiemet bibliotekų darbuotojai susipažino su elektroninių knygų leidyba, mokėsi kurti elektroninius leidinius, o pačios bibliotekos buvo skatinamos tapti elektroninių leidinių leidėjais.

Spalio 13 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje vyko teorinė mokymų „Media 3“ dalis, kurioje VU doc. dr. Arūnas Gudinavičius vedė paskaitą apie elektroninių leidinių leidybą Lietuvoje ir užsienyje. Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojai susipažino su elektroninių leidinių aktualumu, paklausa, finansiniais leidybos aspektais, elektroninių leidinių kūrimo galimybėmis bibliotekoms.

Spalio 28, lapkričio 3 ir 4 dienomis vyko praktinė mokymų „Media 3“ dalis, kurioje Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojai susipažino su biuro (ofiso) programų rinkiniais ir jų priedais, susipažino su programomis skirtomis peržiūrėti skaitmeniniams leidiniams, mokėsi dirbti su elektroninių leidinių kūrimo programa Sigil, išbandė įvairius elektroninių leidinių teksto redaktorius.

Lietuvos Vyriausybei priėmus sprendimą nuo spalio 26 d. 12-oje Lietuvos savivaldybių skelbti karantiną, praktinė mokymų „Media 3“ dalį teko vykdyti nuotoliniu būdu, Microsoft Teams komunikacijos platformoje.

Mokymuose dalyvavę bibliotekų darbuotojai įgytas žinias užtvirtinti galėjo peržiūrėję nuotolinių mokymų platformoje „Moodle“ patalpintas video pamokas. Šios pamokos laisvai prieinamos ir tiems mokymų dalyviams, kurie nedalyvavo mokymuose ir norėtų mokytis savarankiškai.

Mokymų metu buvo atliekamas poveikio vertinimas – anketinė apklausa. Mokymai įvertinti gerai, todėl 2021 metais naujų skaitmeninių įgūdžių įgijimo mokymus ketinama tęsti.

„Media 3“ mokymai yra tęstiniai. 2018 m. Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka surengė mokymus „Media 1“. 10-yje Klaipėdos regiono bibliotekų buvo koreguoti nuotraukas, pasigaminti renginių plakatus, pranešimus socialiniams tinklams programa ir pan. 2019 metais mokymai buvo tęsiami. Mokymuose „Media 2“ bibliotekų darbuotojai buvo skatinami kurti reklaminius renginių anonsus, filmukus apie bibliotekose vykdomas veiklas ir viešinti juos bibliotekos interneto puslapyje ar Facebook paskyrose.

Mokymus „Media 3“ finansavo Lietuvos kultūros taryba.