Mosėdyje – spalvų, kvapų ir grožio pripildytoje oazėje – karaliavo poezija

Živilė Mackevičiūtė, Mosėdis
Živilė Mackevičiūtė

Liepos 28 d., kad ir pavėlavęs dviem mėnesiais, „Poezijos pavasaris 2020“ sugrįžo į tradicinę vietą. Jau penktą kartą gražiausioje Mosėdžio vietoje, Vaclovo Into sodybos akmenų krateryje vyko tradiciniai kraštiečio poeto Vytauto Brenciaus skaitymai „Po klajonių ženklu“. Tai vienas iš tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2020“ renginių.

Renginį organizavo Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka ir Skuodo literatų klubas „Nojus“.

Brenčiaus skaitymai. Mosėdis
Brenčiaus skaitymai

Savo kūrybą skaitė: klaipėdiškiai Nijolė Kliukaitė Kepenienė, Jūratė Sučylaitė, Dainius Sobeckis, ir Danielius Milašauskas. Vėliau skaitymus pratęsė Skuodo literatų klubo „Nojus“ nariai. Poezijos posmus palydėjo bardės Živilės Mackevičiutės dainos. Renginį vedė Skuodo literatų klubo „Nojus „prezidentė Dalia Zabitienė.

Buvo prisiminta neeilinė mūsų kraštiečio, kilusio iš Šauklių kaimo, kūrybingo poeto marinisto Vytauto Brenciaus asmenybė, kurio likimas susiklostė tragiškai, paskutinieji metai krypo savęs susinaikinimo link.

Išleistos aštuonios knygos, viena jų – rusų kalba. Toks Vytauto Brenciaus kūrybinis palikimas. Tarp jų ir knyga vaikams – tai eiliuota pasaka „Banginukas žemę suka“, išleista 1994 m. Poetas yra parašęs knygą ir apie jūreivišką gyvenimą „Jūra – mūsų duona“. Likusios knygos – poezijos leidiniai.

Poezijos pavasario dalyviai. Mosėdis
Poezijos pavasario dalyviai

Ištisas dvi valandas Mosėdyje spalvų, kvapų ir grožio pripildytoje oazėje karaliavo poezija, nuspalvinta nuostabių muzikos garsų ir dainų. Poezijos šventės dalyviams už šviesias ir prasmingas kūrybines mintis buvo įteiktos lauko žiedų puokštelės.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija