Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai I. Simonaitytės bibliotekoje

_DSC0210Lietuvos bibliotekininkų draugija balandžio 23 – 29  dienomis skelbė 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema kartojo Bibliotekų metų šūkį: „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“.
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka šiemet, Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, miesto bendruomenei siūlė akcijas ir gausybę renginių.

Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo  balandžio 23-iąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną.  I. Simonaitytės bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo atidaryta netradiciniais V. Šekspyro kūrybos skaitymais bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje. Biblioteka miesto gyventojus ir svečius kvietė skaityti V. Šekspyro eiles sūpynėse. Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo dieną mažiesiems bičiuliams ir jų tėveliams biblioteka organizavo  šventinę popietę, kurios metu bibliotekos Saulės laikrodžio kieme įsikūrusios edukacinės ir laisvalaikio erdvės siūlė daugybę užsiėmimų šeimoms. Atidarymą užbaigė jaunimo muzikos grupės “HAPLIHAITAR” iš Gotlando salos koncertas.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, biblioteka aktyviai palaikydama Klaipėdos miesto „Judumo metų“ idėją, kvietė judėti, pažinti savo gimtąjį miestą. Bibliotekos savanoriai ragino miesto gyventojus  dalyvauti ekskursijoje po Klaipėdos senamiestį, o Klaipėdos miesto bibliotekų darbuotojai dalyvavo dviračių žygyje pagal vieną iš www.krastogidas.lt svetainėje esančių maršrutų.

Siekiant atkreipti dėmesį į skaitytojus su specialiaisiais poreikiais, bibliotekoje buvo pristatoma gražiausia 2015 m. knyga  vaikams, pritaikyta regintiesiems ir neregiams „Sparnuotosios raidės“.   Klaipėdos regos ugdymo centro teatro trupė „Palėpė“  kvietė į spektaklį suaugusiems „Laumės verpėjos“.

Ekologiškos kosmetikos namų „BioEco“ atstovė vedė paskaitą apie natūralią ekologišką kosmetiką ir aromaterapiją.  Norintys galėjo dalyvauti jau tradicija tampančioje neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje – „Dovanok kraujo! Vienas gali išgelbėti net tris gyvybes“.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu bibliotekoje svečiavosi vienuolis Bo Haeng Sunimas (Kęstutis Marčiulynas) bei poetas, eseistas Rolandas Rastauskas, kuris pristatė esė rinktinę  „Trečias tomas“.

Visos šventinės savaitės metu bibliotekos lauko skaitykloje mažieji lankytojai galėjo pavartyti  naujausias bibliotekos knygas, žaisti stalo žaidimus.  Tėveliai buvo kviečiami skaityti V. Šekspyro kūrinius skaitykloje įrengtose sūpynėse. Literatūros vakarai kvietė skaityti Haiku poeziją.

Ieva Mažeikaitė
Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka