Neringiškius pasiekė trečiasis kultūros almanachas „Dorė“

DSC_1224Kovo 18 d. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ pristatytas trečiasis neringiškių kultūros almanachas „Dorė“.
Pirmajame leidinio pristatyme dalyvavo žmonės, prisidėję prie almanacho išleidimo – Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos vadovė Dalia Greičiutė, leidinio sudarytoja, žurnalistė Raimonda Ravaitytė-Meyer, Neringos literatūrų globėjas Kęstutis Subačius, žurnalistė Asta Jankauskienė bei Neringos gimnazijos mokytojas Mindaugas Janukonis. Taip pat Neringos kūrėjai, kuriuos pristato „Dorė“ – Virgina Mizgirienė, Sigitas Atkočaitis, Arūnas Balna.

Ypatingų susirinkusiųjų aplodismentų ir šypsenų sulaukė į leidinio pristatymą atvykęs pirmasis Nidos girininkas Ipolitas Laurinavičius, kurį almanache kalbina R. Ravaitytė – Meyer. Gausiai salėje susirinkusiuosius sveikino Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Dovydas Mikelis.

Kaip pastebi leidėjai, trečioji „Dorė“ skaitytojams į rankas patenka jubiliejiniais Martyno Liudviko Rėzos metais, kai pažymime šios ryškiausios visų laikų Kuršių nerijos asmenybės 240-ąsias  gimimo metines.

Neringiškių „Dorė“ ne tik pristato Neringos savivaldybės skiriamą M. L. Rėzos premiją, kalbindama šios premijos laureatus Dr. Liuciją Citavičiūtę, Dr. Arvydą Juozaitį, bet ir atverdama kol kas visuomenei  mažai  žinomus Rėzos asmenybės, jo gyvenimo ir  veiklos aspektus. Leidinyje taip pat pažymimos šiam kraštui reikšmingos sukaktys – Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčios 130-oji, Nidos mokyklos – 90-oji bei Nidos švyturio kelionė per istorijos epochas.

„Dorėje“ dėmesys skiriamas ir Neringos pokarinei istorijai, kuri skaitytoją pasiekia kalbinamų pašnekovų prisiminimų dėka.  Leidinyje iš viso pristatomi 8 Neringos kūrėjai – poetai, prozininkai bei vizualinių menų atstovai – neringiškiai juvelyrai. Birbyne grojo Laurynas Vainutis.

Džiugu, kad kultūros almanacho „Dorė“ išleidimas ir jos sutiktuvės jau tapo gražia švente Neringoje.

Kultūros almanachą Neringos Viktoro Miliūno viešoji biblioteka leidžia nuo 2010-ųjų metų, kaip teigė leidėjai leidinio pristatymo metu, bus siekiama, kad  „Dorė“ būtų leidžiama kasmet. Almanacho leidyba finansuota Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno
viešosios bibliotekos informacija