Nuotoliniai mokymai tema „Europos Žaliasis susitarimas – ką jis gali duoti žmonių sveikatai“

Tęsiant trijų dalių nuotolinių mokymų ciklą „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“ balandžio 8 dieną vyko antrieji nuotoliniai mokymai tema „Europos Žaliasis susitarimas – ką jis gali duoti žmonių sveikatai“. Šie mokymai skirti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos, regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistams bei mokyklų bibliotekininkams. 

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis pasakojo apie svarbiausius klimato kaitos aspektus, klimato atšilimą ir su tuo susijusią oro taršą, bioįvairovės išsaugojimą, kartu aptardamas būdus, kaip galima gyventi sveikesnėmis sąlygomis ir saugesnėje aplinkoje. Pasak jo, svarbiausiu veiksniu įgyvendinant „Žaliąjį Europos susitarimą“ turi tapti vietos bendruomenės, regioninės savivaldybės, svarų indėlį gali įnešti ir bibliotekos kaip turinčios didžiulę reikšmę šviečiant ir informuojant visuomenę.

Labai svarbu keisti viešąją nuomonę, palaikant aktyvų jaunimą, įtraukiant kuo daugiau žmonių į žaliojo kurso idėjos skleidimą. Vytenis Povilas Andriukaitis paminėjo, kad 2020 m. virš 410 tūkstančių žmonių mirčių buvo perteklinės dėl oro taršos sukeltų trijų pagrindinių ligų – plaučių, širdies/kraujagyslių, vėžio ligų. Seminaro metu buvo išsakyta mintis, kad bibliotekos gali inicijuoti pokalbius ir diskusijas apie sveiko maisto iniciatyvą, rengti projektus ir teikti Europos Komisijai „Žaliojo kurso tematika“.

Trečioji mokymų „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“ dalis planuojama gegužės 11 d.

Similar Posts

Parašykite komentarą