O. Dovidavičiūtės-Pučenios skaitymai Juodkrantėje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius kasmet rengiantis „Poezijos pavasario“ skaitymus šiais metais užsuko ir į Juodkrantę. Gegužės 24 d. Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vidiniame kiemelyje skambančios eilės buvo pašvęstos šviesiam, pernai metais anapilin iškeliavusios, poetės Onutės Dovidavičiūtės-Pučenios atminimui. Renginyje dalyvavo Neringos gimnazijos Juodkrantės ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus mokiniai, poetės draugai ir bendražygiai – A. Navickas, J. Sučylaitė, A. Sučylienė, D. d‘Erceville, S. Poškus, R. Kairienė ir visi kas neabejingi poezijos skambesiui. Klausydami Onutės Dovidavičiūtės-Pučenios eilių galėjome dar kartą įsitikinti, kad poetė buvo labai jautrios ir meniškos sielos žmogus, jos eilėraščiai pilni meilės savo  kraštui, žmonėms, nuostabiai Kuršių nerijos gamtai.

Nedaug kas žino, kad jau sunkiai sirgdama pernai metais Onutė Dovidavičiūtė-Pučenia dar spėjo išleisti Balio Davidavičiaus poezijos ir prozos knygą „Ant gyvenimo aukuro“. Balys Davidavičius, kitur – Dovidavičius (1935-2003), tai tikras mūsų poetės brolis, politinis kalinys ir tremtinys, kalėjęs Mordovijos lageriuose. Balys Davidavičius turėjo literatūrinių sugebėjimų, kūrė eilėraščius, rašė atsiminimus, humoreskas ir kt. Jo kūrybą publikavo įvairių rajonų spauda, „Valstiečių laikraštis“, „Šluotos“ žurnalas. Eilėraštis „Kalinio malda“, kurį jis parašė vinimi ant kameros sienos, išspausdintas tremtinių kūrybos knygoje „Tremtinio Lietuva“ (1990 m.). Onutė Dovidavičiūtė-Pučenia šioje knygelėje atsiskleidžia kitame amplua, ji – knygelės sudarytoja.

Poetės draugai ir bendražygiai su klausytojais dalinosi jautriais ir šiltais prisiminimais apie Onutę Dovidavičiūtę-Pučenią, pabrėždami, kad poetė nugyveno gražų ir prasmingą gyvenimą, ir kad tai, ką ji paliko mums visiems, yra neįkainojama dovana.

Nuo 1999 m. Onutė Dovidavičiūtė-Pučenia buvo Lietuvos rašytojų sąjungos narė, išleidusi 7 poezijos knygas, iš jų 4 vaikams.

Ji valdė visą kraštą žalią
Ir kopų drobes audė eilėmis
Žinojo marių šneką ir pušų mintis
Ji tiesė atminimui kelią.

Čia žuvėdros klykė audros šėlo
Banga nuo marių grįžo su žinia
Čia pasitiko vakarą jos vėlų
Iš tolių grįžtanti vilties daina…