Orientacinės varžybos „XIX a. knygnešiai“

Kovo 16-oji Lietuvoje minima kaip Knygnešių diena, kadangi šią dieną 1846-aisiais gimė žymiausias knygnešys Jurgis Bielinis. Šią dieną pagerbiami visi knygnešiai, kurie lietuvių kalbos draudimo metais platino lietuviškas knygas.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka minint šią dieną suorganizavo orientacines varžybas „XIX a. knygnešiai“. Orientacinės varžybos subūrė daugiau nei 60 jaunuolių nuo 13 iki 19 metų. Pasiskirstę komandomis po 5 narius, išsirinkę grupės vadovą, žaidėjai gavo knygą su klausimais į kuriuos turėjo atsakyti aplankydami Kretingos miesto įvairiausius objektus. Prie Kretingos mieste esančių objektų komandos turėjo pasidaryti asmenukę ir įkelti į bibliotekos erdvės jaunimui „Savas kampas“ Facebook“ puslapį. Aktyviai prie šio renginio prisijungė Kretingos jaunieji šauliai ir kitos Kretingos jaunimo organizacijos.

Per apdovanojimus buvo pasidžiaugta ypatingais gebėjimais ir įvertinti kovoję dėl aukščiausių rezultatų. I-ąją vietą laimėjo komanda – „Guminukai“ , II-ąją – „Lapeliai“, III-ąją – „Šaunam“. Prizines vietas laimėjusiosios komandos buvo apdovanotos bibliotekos įsteigtais prizais ir Burger Pizza house kuponais.

Tai – įsimintiniausias ir puikių emocijų keliančios orientacinės varžybos ne tik po biblioteką, bet ir po Kretingos miestą.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui