Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos PROJEKTAI

PROJEKTAS Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos projektas „Bendruomenės HUB‘as bibliotekoje „Atrask savo saviraiškos kodą“.
Projekto tikslas
– skatinti bendruomenės narių kūrybinę saviraišką ir motyvaciją, tobulinant esamas ir kuriant naujas edukacines neformalaus ugdymo paslaugas bibliotekoje.
Projekto trukmė: 2015 m. gegužės 10 d. – 2016 m. spalio 30 d.
Projektą remia: projektas „Bibliotekos pažangai 2“, finansuojamas Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Projekto partneriai: Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka.
Trumpas projekto pristatymas: projekto metu Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuojamas įvairiapusis bendruomenės narių neformalus švietimas, rengiant įvairius saviraiškos užsiėmimus (saviraiškos kodus) skirtingų amžiaus grupių ir poreikių aptarnaujamos bendruomenės nariams:

• kūrybiškumo (mokoma dirbti su įvairiomis dailės technikomis bei priemonėmis, lavinti saviraišką, žaisti, draugauti, bendrauti);
  • žinių (organizuojami kompiuterinio raštingumo ugdymo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems, kuriama virtuali enciklopedija „Pagėgių krašto šimtmečio žmonės“);
  • multimedijos (vykdomas neformalus ugdymas: vedamos interaktyvios integruotos pamokos įvairių amžiaus grupių vaikams, panaudojant interaktyvųjį ekraną su integruotų pamokų paketu).

Numatoma projekto nauda:

• naujos technologinės erdvės sukūrimas vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų mokymosi kokybės gerinimui;
  • partnerystės su Klaipėdos regiono viešosiomis bibliotekomis išplėtojimas ir sutvirtinimas;
  • bendruomenės narių informacinių – komunikacinių kompetencijų ugdymas;
  • neformalaus Pagėgių krašto gyventojų lavinimo plėtotė;
  • virtualios enciklopedijos „Pagėgių krašto šimtmečio žmonės“ sukūrimas ir publikavimas.