Palangos gyventojams – nemokama teisinė pagalba

VU teises klinikos paslaugu teikimo atidarymas Palangos viesojoje bibliotekoje

Rugpjūčio 29 d. 14 val. Palangos gyventojai ir miesto svečiai pakviesti į šventišką teisinės pagalbos atviros prieigos taško atidarymą Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje.

Renginį pradėjo Palangos savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Aura Banevičienė. Pasveikinusi susirinkusiuosius, pasidžiaugė, kad nuo šiol bibliotekos lankytojams bus sudaryta galimybė neatlygintinai naudotis kompiuterizuotomis darbo vietomis ir prisijungti prie virtualaus pokalbių kambario su VU Teisės klinika.

VU teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis susirinkusiems palangiškiams išsamiai pristatė šios iniciatyvos galimybes. Per nuotolines konsultacijas gyventojai galės matyti ir girdėti klinikos teisininkus, konfidencialiai gauti jiems parengtus teisinius dokumentus bei išsiaiškinti, kur ir kaip juos pateikti.

Anot į projekto pristatymą Palangoje atvykusio VU Teisės klinikos direktoriaus Lauryno Totoraičio, dažniausiai į VU Teisės kliniką kreipiasi teisinių paslaugų neišgalintys įsigyti gyventojai, susidūrę su šeimos teisės klausimais ar neteisėtu darbdavio elgesiu, jauno verslo kūrėjai bei viešąjį interesą ginantys judėjimai. Organizacijoje neatlygintinai veikia gabiausi VU Teisės fakulteto studentai, o atsakymų kokybę užtikrina kuratoriai – profesionalūs teisininkai, šalyje žinomi advokatai, VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai.

„Matydami, jog dažnu atveju mažesnių miestų gyventojai yra priversti toleruoti savo teisių pažeidimus vien dėl to, kad turi ribotas galimybes pasinaudoti kokybiška nemokama teisine pagalba, pasiūlėme išeitį –technologijomis grįstą projektą, įgalinantį dar didesnį skaičių žmonių pasinaudoti VU Teisės klinikos paslaugomis. Smagu, kad vis daugiau įstaigų išreiškia norą tapti jo dalimi“, – kalbėjo L. Totoraitis. Jo teigimu, per 20 veiklos metų organizacijos savanoriai padėjo per 55 tūkst. Asmenų, kiekvieną mėnesį visuomenės labui dirbama 1 445 valandas. VU Teisės klinika – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerė.

Vos žirklėmis perkirpus baltą juostą, po šventiško atidarymo, iškart teiktos nemokamos teisinės konsultacijos gyvai. Bibliotekos svečiai noriai konsultavosi su teisininkais. Susidarė gyvoji eilė. Norintiems teko ir lukterėti.

Palangos viešosios bibliotekos inf.