Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos PROJEKTAI

PROJEKTAS „Informacinis raštingumas – senjorų kelias į pilnavertį rytojų“
Projekto tikslas
– suteikti senjorams reikiamų kompetencijų suvokti medijų vaidmenį ir funkcijas demokratinėje visuomenėje, suprasti sąlygas, kuriomis medijos gali atlikti savo funkcijas; kritiškai vertinti medijų turinį; turėti įgūdžių turiniui sukurti.
Projekto trukmė: 2016 m. spalio mėn. –  2016 m. gruodžio mėn.
Projektą remia: Lietuvos Kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė
Projekto partneriai: Palangos švietimo pagalbos tarnyba
Trumpas projekto pristatymas: Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje senjorams bus suteikiama galimybė teoriškai ir praktiškai susipažinti, išmokti naudotis naujausiomis technologijomis, bus ugdomi jų gebėjimai saugiai naudotis naujomis skaitmeninėmis technologijomis. Senjorai išklausys mokymus – paskaitas apie informacinį raštingumą, kurių metu sieks suvokti medijų vaidmenį ir funkcijas demokratinėje visuomenėje, mokysis kritiškai vertinti medijų turinį, lavins įgūdžius turiniui sukurti.

PROJEKTAS „Palangos istorija jungia kartas“
Projekto tikslas
– suburti Palangos senjorus ir jaunimą bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai
Projekto trukmė: 2015 m. birželio mėn. – 2016 m. liepos mėn.
Projektą remia: Bibliotekos pažangai 2; Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Projekto partneris: Palangos kurorto muziejus
Trumpas projekto pristatymas: Siekiant suburti senjorus ir jaunimą bendrai miesto istorijos fiksavimo ir sklaidos išmaniaisiais įrenginiais veiklai bibliotekoje įrengta bendravimo erdvė, paruošta 10 bibliotekininkų-lektorių, kurie suteikė įgūdžių 100 senjorų naudotis išmaniaisiais įrenginiais. 2016 m. vyks bendros senjorų ir jaunimo veiklos – edukacinė viktorina „Palangos istorija jungia kartas“ ir kraštotyrinis orientacinis žaidimas „Palanga. Pažink išmaniai“. Šie renginiai bus įtraukti į miesto šventės „Palangos dienos 2016“ programą.