Palangos viešojoje bibliotekoje – edukacinės advento valandėlės vaikams

2Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje advento metu tris ketvirtadienius vyko edukaciniai užsiėmimai. Jų metu mokiniai ne tik buvo supažindinti su advento ir Šv. Kalėdų tradicijomis, bet ir turėjo galimybę pasidaryti šventiniam laikotarpiui reikalingų dekoracijų, atvirukų ir turiningai praleisti laiką. Adventas – tai kiekvienam iš mūsų stebuklingas laikotarpis, kuris simbolizuoja artėjančių švenčių laukimą. Norint su visais drauge padaryti šį laukimą ypatingu, buvo sugalvota bibliotekoje surengti tokius užsiėmimus, kurių metu mokiniai ne tik daugiau sužinotų apie advento reikšmę, bet ir patys prisidėtų prie advento tradicijų puoselėjimo.

Pirmąją edukacinių užsiėmimų savaitę vaikai gamino šventinius atvirukus. Vaikai sugalvojo labai įdomių idėjų: atvirukus puošė kaspinėliais, karpė eglutes, piešė, spalvino, dekoravo sagomis, karoliukais. Šį kartą atvirukai buvo gaminami kilniems tikslams: dalis darbelių papuošė žaliaskarę bibliotekos eglutę, o kitus mokiniai parsinešė į mokyklą.

Antrąją edukacinių užsiėmimų savaitę vaikai gamino šventinius papuošimus. Mokiniai buvo labai kūrybingi: gamino vainikėlius,  eglutes, žvaigždutes ir vieną didelį advento vainiką klasei pasipuošti. Dekoracijos buvo iš anksto pagamintos iš šiaudų, samanų, o užsiėmimo metu vaikai jas papuošė karoliukais, pušų šakelėmis, kaspinėliais, kankorėžiais. Bibliotekos darbuotojos vaikų gaminius pagražino dekoratyviniais purškikliais, kuriais buvo imituotas natūralaus sniego vaizdas ir sukurta šventinė nuotaika.

Paskutiniąją savaitę į biblioteką susirinko dar didesnis būrys pradinių klasių moksleivių. Palinkėti visiems gražių artėjančių švenčių atvyko klebonas Marius Venskus, kuris papasakojo vaikams apie artėjančių Šv. Kalėdų simbolius, reikšmę, bei kodėl ši šventė kiekvienam tokia svarbi. Vaikai įdėmiai klausėsi, uždavė klausimų, noriai diskutavo, o vėliau buvo pakviesti žaisti žaidimų. Edukacinės valandėlės pabaigoje visi dalyviai savo jėgas išbandė interaktyvioje „Kalėdų viktorinoje“ ir taip smagiai užbaigė advento renginių ciklą.

Lina Butkevičiūtė