Palangos viešojoje bibliotekoje viešėjo filosofas A. Juozaitis

Juozaitis

Spalio 8 d., pirmadienį, 17.30 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III a.) vyko susitikimas su filosofu, Atgimimo Sąjūdžio pirmeiviu, rašytoju, publicistu Arvydu Juozaičiu.

Autorius pristatė šiais metais išleistą knygą „Tėvynės tuštėjimo metas“. Tai knyga rašyta bemaž septyniolika metų. Joje sudėtos Arvydo Juozaičio esė apie nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį.

Per susitikimą autorius su palangiškiais diskutavo apie karčiąją mūsų gyvenimo tiesą – iki šiol neregėtai gausų jaunosios lietuvių kartos emigravimą iš Tėvynės, kuris suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Kėlė klausimus ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį, kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti?

Autorius įsitikinęs, kad 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutiniąją lemtį – gyvena be rezervų. Visa tai, ką smagiai ir noriai demonstruojame socialiniuose tinkluose, – ir viskas.

Naujausios A. Juozaičio knygos sutiktuvės ir pokalbis su autoriumi apie likimo savojoje Tėvynėje iššūkius išsirutuliojo į turiningą ir intensyvią diskusiją. Gausiai susirinkę palangiškiai Arvydo Juozaičio klausinėjo įvairių klausimų.

Palangos viešosios bibliotekos inf.