Paskelbti „Vasaros skaitymo iššūkio“ laimėtojai Kretingos rajono bibliotekose

Šukės filialo skaitymo iššūkio laimėtojos

Šią vasarą visos šalies bibliotekos pakvietė knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. Žaismingose varžytuvėse dalyvavo ne tik didžiųjų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. „Skaitymo iššūkis“ Kretingoje šiemet sulaukė ypatingai didelio susidomėjimo. Perskaityta per 100 knygų.

Pagrindinis šio iššūkio tikslas buvo atrasti skaitymo malonumą. Norintys įveikti iššūkį turėjo perskaityti knygą, kurios tema susijusi su Lietuva, knygą, kurioje minima skaitančiojo profesija, draugo rekomenduotą knygą, savo gimimo metais parašytą knygą ir, žinoma, knygą apie atostogas.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje ir filialuose iššūkį priėmė 41 skaitytojas. Visas užduotis įvykdė 12 skaitytojų: Erika Pociūtė, Jolanta Tirevičiūtė, Aleksandra Navickienė, Onutė Lubienė, Sigita Ivanauskaitė, Virginija Lukauskienė, Audronė Garienė, Augustė Jurkutė, Gabrielė Jurkutė, Virga Lingaitienė, Elzė Preikšaitytė, Martyna Mikelkevičiūtė. Prizininkai apdovanoti „Vasara su knyga“ gertuvėmis ir diplomais.

Viena iš „Skaitymo iššūkio“ dalyvių sakė, kad skaityti labai mėgsta, bet dažniausiai renkasi vieno žanro knygas. Rinkdamiesi knygas pagal užduotis, skaitytojai praplėtė akiratį ir atrado knygų, kurių tarp daugybės leidinių bibliotekoje galbūt niekada nebūtų pastebėję.

Inga Tirevičiutė

Kretingos rajono savivaldybės

M. Valančiaus viešosios bibliotekos

Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui