Poeto Stasio Jonausko jubiliejinis vakaras Skuode

Balandžio 5 dienos popietę Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vos tilpo lankytojai. Čionai į jubiliejinį poeto Stasio Jonausko vakarą „Išgirdęs žolės balsą“ susirinko gausus būrys jo draugų, kolegų, gerbėjų bei artimųjų. Jubiliato pasveikinti atvyko jo bičiuliai iš Klaipėdos rašytojų sąjungos – Nijolė Kepenienė, Dainius Sobeckis, Danielius Milašauskas bei vertėjas Sergėjus Isajevas (slapyvardis Clandestinus), išvertęs į rusų kalbą K. Donelaičio poemą „Metai“.

Literatūrinį vakarą trumpa S. Jonausko biografijos bei kūrybos apžvalga pradėjo Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė, po to birbynės muzikinį intarpą jubiliatui padovanojo Skuodo rajono kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis. Renginio metu jisai sugrojo dar porą kūrinių. Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro jaunimo grupė, vadovaujama Edmundo Untulio, parodė literatūrinę kompoziciją „Mirksnis kai švietė dangus“.
Po meninės renginio dalies prasidėjo sveikinimų virtinė, užtrukusi beveik valandą.

Jubiliatą sveikino rajono valdžios atstovai, buvusios bendradarbės iš laikraščio „Mūsų žodis“, bibliotekininkės, literatai ir kt.

Patsai jubiliatas, kaip jam būdinga, tarė lakonišką, filosofišką ir tuo pačiu šiltą padėkos žodį. Renginys truko beveik porą valandų, o atrodo, jog tai tebuvo vos mirksnis, kai nušvito dangus už skaityklos langų.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija.