Poezijos pavasaryje Skuode skambėjo keturios kalbos

Šiemet Poezijos paukštė į Skuodo žemę atskrido gegužės 27 dieną. Kad šis renginys įvyktų, pasistengė Lietuvos Rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Į Skuodą atvyko poetai: Dennis Nurkse (JAV), Jurgita Jasponytė, Marius Burokas, Rimas Užgiris, Valdas Daškevičius, Vytautas Kaziela, Ramunė Brundzaitė ir Indra Brūverė-Darulienė (Latvija).

Iš pradžių svečiai pasidalijo į dvi grupeles ir išvažiavo aplankyti Barstyčių bei Šačių miestelių poezijos gerbėjų. Po to grįždami svečiai apžiūrėjo gražuolį Mosėdį. Dauguma jų iki tol nebuvo matę šios akmenų karalijos, todėl liko labai patenkinti turiningai tarp skaitymų praleistu atokvėpiu.

Poezijos pavasaris Skuodo parke prie fontano prasidėjo šeštą valandą vakaro. Poetų pasižiūrėti ir pasiklausyti susirinko iki keturiasdešimties skuodiškių. Poezijos pavasario metu eilės skambėjo lietuviškai, angliškai, latviškai ir… žemaitiškai.

Renginio pradžioje ir pabaigoje skambėjo skuodiškio poeto Stasio Jonausko eilės, kurias paskaitė Birutė Strakšytė, Valdas Daškevičius bei Petras Pušinskas.

Jei amerikiečio poeto D. Nurkse bei angliškai rašančio poeto R. Užgirio eiles iš anglų kalbos į lietuvių kalbą išvertė poetas Marius Burokas, tai latvių poetės, folkloristės, vertėjos iš lietuvių bei turkų kalbų į latvių kalbą Indros Brūverės-Darulienės eiles į žemaičių kalbą išvertė jos pažįstamas skuodiškis Edmundas Untulis. Tad buvo įdomu išgirsti, kokie bendri sąskambiai jungia Latvijos Kuršių žemės kalbą, kurios pagrindu sudaryta latvių bendrinė kalba, bei žemaičių kalbą. I. Brūverė-Darulienė liko patenkinta šiuo kūrybiniu abiejų tautų atstovų bandymu.

Po renginio poetų delegacijos vadovas M. Burokas įteikė Skuodo rajono merui Petrui Pušinksui bei viešosios R. Granausko bibliotekos direktoriui Jonui Grušui ką tik išleistas knygas „Poezijos pavasaris 2016“. Šie savo ruožtu padėkojo svečiams už puikią dovaną, skirtą skuodiškiams poezijos mylėtojams. Pusantros valandos trukęs renginys pralėkė lyg debesėlis dangumi nešamas, kas jame pabuvojo, neliko nusivylęs.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Skaitytojų skyriaus informacija