Prieškalėdžio vakarą papuošė tautodailininkių karpiniai

Prasidėjus adventui Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo surengtas prieškalėdžio vakaras „Ačiū, kad esate…“, kurio metu atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narių, karpinių meistrių, kūrybos darbų paroda „Lietuva mano širdy“, skirta jau besibaigiantiems Žemaitijos metams paminėti. Parodoje eksponuojami Šilutės krašto karpytojų Rūtos Emigart Čiuželienės, Violetos Astrauskienės, Teresės Lorenčienės, Virginijos Rukšnaitienės, klaipėdiečių Danutės Valužienės, Kristinos Stasės Mažukaitienės, Staselės Vilkienės, skuodiškės Elvitos Šeputaitės, gargždiškės Joanos Lukienės, vilnietės Romos Gudaitienės sukurti karpiniai. Iš viso parodoje galima išvysti 70 karpinių paveikslų. Parodos autores subūrė Šilutės krašto tautodailininkų sekcijos pirmininkė, tautodailininkė, meno kūrėja Rūta Emigart Čiuželienė. Ji savo subtiliais karpiniais išpuošė ir bibliotekos langus, o parodų salę ažūrinėmis popierinėmis snaigėmis, kuriomis galima grožėtis visą šventinį laikotarpį, dekoravo kraštietė, šiuo metu klaipėdietė, karpinių meistrė Stasė Kristina Mažukaitienė.

Renginį, kuriame dalyvavo ir parodos autorės, vedė Šilutės klubo „Moterų seklyčia“ pirmininkė Aldona Sapronaitienė. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė sveikino parodos dalyves, atminimui įtekdama po spaudinį „Tautodailės metraštis“.
Muzikos akordais bei dainomis vakarą sušildė Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“ (vadovė Regina Jokubaitytė). Ansamblio profesionaliai atliekamos lietuvių autorių bei harmonizuotos liaudies dainos pasiekė klausytojų širdis.
Kiekvienas atėjęs į renginį galėjo pajusti Kalėdų laukimo dvasią grožėdamasis karpinių raštais ir mėgaudamasis nuostabiomis melodijomis.
Karpinių paroda veiks iki sausio 11 d.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus  vedėja  Aldona Norbutienė