Projekto „Bibliotekos pažangai 2“ mokymų rezultatai Kretingoje

Bibliotekos pažangai 2 LOGOKretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka 2015-2016 m. sėkmingai įgyvendina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojamo projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „Edukacinis kūrybinių medijų centras“.

2015 metų pavasarį startavęs projektas skirtas Kretingos jaunimo mokymosi ir kūrybinių poreikių realizavimui. Šiandien, šio projekto dėka, jau galime pasidžiaugti puikiais veiklos rezultatais, naujomis galimybėmis bibliotekoje. Atnaujinus centrui skirtas patalpas, įsigijus reikalingą kompiuterinę techniką bei programinę įrangą, vyko intensyvus mokymų ciklas.

2015 m. spalio mėnesį vyko grafinio dizaino mokymai, trukę 16 akademinių valandų. Jų metu Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto docentė Lidija Kuklienė mokė jaunuolius dirbti CorelDRAW ir Photoshop programomis. Mokymų metu grafinio dizaino mėgėjai išbandė vizualinio turinio pateikimo įvairiomis meninėmis ir techninėmis priemonėmis galimybes, mokėsi koreguoti nepavykusias fotografijas, įgyvendino savo kūrybinius sumanymus.

Tų pačių metų lapkričio mėnesį du kartus per savaitę filmų kūrimo ir apdorojimo pagrindų mokino filmavimo specialistas Saulius Balčiūnas, turintis didžiulę patirtį filmavimo sferoje. S. Balčiūnas mokymų dalyvius supažindino su filmavimui reikalinga technika ir jos specifika, mokino filmavimo, filmų montavimo, garso įrašymo galimybių ir kt. Užsiėmimų metu buvo dirbama su Adobe Premiere Elements 13 programa. Šių mokymų rezultatas – filmukas apie Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką, sukurtas mokymų dalyvių ir dėstytojo S. Balčiūno.

2016 m. metų pradžioje pradėtos rinkti naujos mokymų grupės. Kovo mėnesį vyko muzikos kūrimo ir muzikos kūrinių apdorojimo užsiėmimai, kuriuos vedė muzikos kūrimo specialistas Edgaras Žaltauskas bei garso inžinierius Rytis Švirinas. Mokymų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su muzikos kūrimo subtilybėmis ir svarbiausiais muzikos apdorojimo aspektais.

Balandžio mėnesį vyko fotografavimo pagrindų ir nuotraukų apdorojimo mokymai, kuriuos vedė fotografė Gabrielė Uselytė. Užsiėmimų dalyviai turėjo galimybę įsigilinti į fotografavimo procesą, pažinti techniką, išmokti panaudoti skirtingus nustatymus kūrybiškiems sprendimams.

Projekto mokymai neapsiribojo vien tik Kretingos miestu jie vyko ir bibliotekos kaimų filialuose – Salantų m., Darbėnų, Vydmantų, Kartenos, taip siekiant sumažinti socialinę, technologinę atskirtį tarp miesto ir kaimo jaunimo.

Rengiantis projektui buvo atliktas jaunimo poreikių tyrimas ir mokymų temos buvo parenkamos atsižvelgiant į apklausos rezultatus. Biblioteka vykdo projektą, kuris realiai prisidėtų prie aktualių jaunimo užimtumo problemų sprendimo. Projekto mokymuose dalyvavo per 100 dalyvių,  dalyvių gausa atskleidė, kad Kretingoje trūksta mokymų ir savirealizacijos galimybių, kurios praturtina ne tik žiniomis, gebėjimais, bet ir padeda atsiskleisti talentams, gabumams, o kai kam galbūt atrasti savo ateities specialybę. Savo įgūdžius įgytus mokymų metu jaunimas galės tobulinti ir vasarą, o rudenį vyks baigiamasis projekto renginys, kuriame bus pristatomi projekto rezultatai.

 Šio projekto dėka Kretingos miesto ir rajono jaunimui užtikrinamas turiningas laisvalaikis, savirealizacija kūrybinių medijų srityje.

Kokybiškų žinių sklaida savo veiklą pradėjęs Edukacinis kūrybinių medijų centras ir toliau sieks išlikti ta vieta, kurioje derinamos technologijos, profesionalų žinios ir jaunimo kūrybiškumas bei iniciatyva.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
M.Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui

 

Similar Posts

Parašykite komentarą