PROJEKTO „EDUKACIJŲ CIKLAS: (NE) MATOMA TAMPA LIEČIAMA“ VEIKLOS

tituline

Projektas „Edukacijų ciklas: (ne) matoma tampa liečiama“ buvo skirtas 14 – 16 m. moksleiviams ir regos negalią, turintiems žmonėms. Šiame projekte bus skatinamas kūrybiškumas, turimų technologinių žinių panauda bei naujų gebėjimų įgijimas kūrybiniame procese. Taip pat, buvo siekiama edukacinių užsiėmimų metu skatinti socializaciją tarp skirtingų socialinių grupių bei socialinės atskirties mažinimą.

Šiame projekte buvo numatytos kelių dalių veiklos ir edukacijos: pirmiausia, buvo  surengta programavimo ir 3D modeliavimo dienos stovykla. Joje moksleiviai šio projekto edukaciniuose užsiėmimuose didino kūrybinį potencialą, plėtė jau turimas žinias technologijų srityje bei įgijo naujų kompetencijų 3D modeliavimo, skenavimo ir programavimo srityse. Susipažinę su teorija išbandė visas žinias pritaikyti praktiškai – skenavo senąsias Klaipėdos žymiausių kultūros objektų nuotraukas, programavo 3D modelius pagal nuotraukas bei gamino skulptūras,pastatus ir kt. su 3D spausdintuvu.

Vėliau pagaminti 3D modeliukai buvo naudojami projekto edukacinėse – pažintinėse ekskursijose, kuriose dalyvavo regos negalią turintys asmenys. Kiekvienas neregys ne tik keliavo pagal sukurtą spec. maršrutą, bet ekskursijų metu jiems buvo duodami paliesti moksleivių pagaminti 3D modeliukai, kurių pagalba buvo lengviau suprasti kaip atrodo garsūs ir žinomi Klaipėdos objektai.

Taip pat regos negalią turintys žmonės pažintiniuose susitikimuose su moksleiviais ir Klaipėdos bendruomene dalinosi savo kasdienybe, joje naudojamais daiktais bei priemonėmis, kad matantiems žmonėms būtų lengviau suprasti kasdieninius neregio poreikius, sunkumus ir galimybes.

Projektą organizavo Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, projekto partneriai – Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė, Klaipėdos regos ugdymo centras, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, VšĮ Išmanioji Mokykla. Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.