Projekto „Vaikų biblioartelė Skuode“ veiklos įsibėgėjo

Projektas „Vaikų biblioartelė Skuode“ įsibėgėjo ir su mažaisiais Skuodo ir rajono gyventojais nuveikta iš ties nemažai, tad būta visko: susitikimų su vaikiškų knygų personažais, netradicinių knygų pristatymų, įvairiausių edukacinių užsiėmimų, žaidimų ir viktorinų. Projektas savo veiklomis išties spalvingas.

Įgyvendinant projekto tikslus vasarą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos surengė 5 renginių ir  8 edukacinių užsiėmimų, o rajone kartu su rajono bibliotekininkėmis suorganizuota ir įvykdyta 12 popiečių, improvizuotų stovyklėlių, edukacinių renginių.

Liaudies išmintis byloja: lenk medį, kol jaunas. Tad Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos vaikus prie knygų pratina nuo mažų dienų, pasitelkiant šiuolaikinių autorių kūrybą ir sukurtus personažus. Netradiciškai pristatomos naujos knygelės, vaikus įtraukia į knygos turinį, kol galiausiai visi tampame knygų herojais. Manome, kad kuo jaunesni pripras prie knygų, tuo labiau jų gyvenime reikės.

Didelį dėmesį šiame projekte sutelkėme į skaitymo skatinimą. Todėl suorganizavome regioninį pradinių klasių mokinių kompiuterinių piešinių konkursą „Varlės šoka žaliąjį šokį“, kuris yra skirtas šviesaus atminimo skuodiškio poeto Stasio Jonausko poezijos vaikams sklaidai.  Taip pat suorganizuota vaikų skaitymo akciją „Krokodiliukų bibliolenktynės“. Abu konkursai vyksta iki spalio 15 d. Kadangi kompiuterinių piešinių konkursas yra regioninis, tad kviečiame regionų bibliotekininkus paskatinti savo bibliotekos skaitytojus dalyvauti konkurse. Vaikučių laukia prizai, apdovanojimai ir padėkos. Būsime labai dėkingi už jūsų pagalbą prisidedant prie šio konkurso. Visų dalyvių piešiniai bus eksponuojami Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos facebook paskyroje, o nugalėtojų piešiniai bus taip pat atitinkamai viešinami (plačiau apie konkursą: http://www.svb.lt/lt/3071-regioninis-kompiuterini%C5%B3-pie%C5%A1ini%C5%B3-konkursas.html).

Kadangi vasara mus lepino gerais orais, o Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka įkūrė Vasaros skaityklą Skuodo miesto parke, tad projekto veiklas perkėlėme į gamtą. Ne veltui sakoma, genys margas, pasaulis dar margesnis. Be abejo, įdomios, spalvingos ir linksmos projekto teminės personažų dienos, įvairios edukacijos pritraukė nemažą vaikų būrį į nuotaikingą Vasaros skaityklą, kurioje laikas prabėgo nepastebimai, o norų ir neįgyvendintų planų dar turime. Taigi su nekantrumu laukiame rudens, o tada vyks Vaikų knygos festivalis ir kiti projekto renginiai.
                      Projektą „Vaikų biblioartelė Skuode“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Skuodo rajono savivaldybė. Projekto rėmėjas labdaros ir paramos fonas „Švieskime vaikus“.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos

Vaikų literatūros skyriaus informacija