R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje – žymi Latvijos rašytoja

dscf9192-1Sausio 6 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko įstabus, tarptautinio masto renginys – buvo pristatyta žymios latvių rašytojos Ingos Ābelės knyga „Žilvičių smūtkelis“ („Klūgu mūks“). Į renginį iš Latvijos atvyko viena žymiausių dabartinių Latvijos rašytojų – dramaturgė, prozininkė, poetė, įvairių premijų bei apdovanojimų, tarp kurių  – ir Baltijos asamblėjos, laureatė Inga Ābelė į savo ką tik lietuvių kalba išleistos knygos sutiktuves, o knygos vertėjas – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vyresnysis bibliotekininkas, Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro vadovas, prozininkas, dramaturgas bei režisierius Edmundas Untulis.

Geriausia 2014 metų Latvijos knyga pripažintasis Ingos Ābelės romanas „Klūgu mūks“ atkreipė rašytojo Edmundo Untulio dėmesį dėl to, jog vaizduoja tokį Lietuvai artimą Latgalos kraštą XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje. Pagrindinis romano „Žilvičių smūtkelis“ herojus – Francis Sebaldas – katalikų bažnyčios, kultūros bei politinis Latgalos krašto veikėjas, jo paveikslas sukurtas, remiantis konkretaus asmens – Francio Trasuno gyvenimo faktais.

Romano veiksmas apima beveik šimto metų trukmės laikotarpį ir išsamiai pristato mūsų artimiausiųjų kaimynų gyvenimo istorinę raidą, apie kurią mes labai mažai težinome. Šis romanas bus įdomus ir patrauklus ne tik vyresniojo amžiaus žmonėms, bet ir jaunimui. Jo istorinė, pažintinė vertė išskirtinė, padedanti atrasti bendros lietuvių ir latvių tautų praeities sąsajas su nūdiena.

Be to, skaitytojai patirs ir skaitymo malonumą, nes romano siužetas gana intriguojantis, vaizduojantis kelių kartų skirtingų šeimų gyvenimo vingius, jame apstu dramatizmo, poetikos, atsiranda vietos ir mistikai.

Knygos autorė garsi ne tik Latvijoje, bet ir toli už jos ribų. Jos knygos išverstos į keliolika pasaulio kalbų, o kūriniai įtraukti į Latvijos mokyklų programas.

Romaną „Žilvičių smūtkelis“ išleido leidykla „Eglė“ su Latvijos kultūros ministerijos, Latvijos kultūros kapitalo fondo ir Latvijos rašytojų sąjungos parama.

Skuodiškiai ir Latvijos Respublikos Priekulės nuovados bibliotekininkės romano autorei ir vertėjui uždavė daugybę klausimų.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija