Rankų darbo žaislų paroda Skuodo bibliotekoje

ranku_darbo žaislai_skuodas

Kovo 19 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko Linos Galminaitės-Blanchot (Blanšo) siūtų, megztų žaislų vienadienės parodos pristatymas. Tad kas nesurado laiko ateiti į renginį, teks laukti kitų susitikimų su šia unikalia kūrėja.

Skaitykloje tą dieną pavasariniais balsais čiulbėjo paukščiai, miaukė kačiukai, cypsėjo pelytės, palaimą spinduliavo angelų veidai, šokavo zuikučiai, o elegantiškos lėlės iš šono viską stebėjo ir šypsojosi. O kur dar pagalvėlės, turinčios gydančių savybių, praktiški maišeliai pirkiniams, piniginės, paplūdimio paklotai-kuprinės ir t.t. Visko nesurašysi, ką parodos lankytojai galėjo pamatyti. Ir visa tai buvo sukurta Linos Galminaitės-Blanchot (Blanšo) rankomis.

Pagrindinis šios kūrėjos siuvinys – lėlės. Žaislams siūti jinai naudoja lietuvišką liną, o kokybišką medvilnę parsisiunčia iš Prancūzijos. Siūlai ir tekstiliniai dažai taip pat parsisiunčiami iš tenai, nes menininkei jos darbams reikalingų medžiagų Lietuvoje dar nepavyko aptikti, nors jinai neabejoja, kad  jų yra.

Pristatymo metu autorė rodė ir pasakojo kaip gimsta jos lėlės, atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus. Visiems buvo įdomu sužinoti, kaip ji pradėjo siūti žaislus Prancūzijoje, kokios ten buvo sąlygos ir kaip jos skiriasi sugrįžus į gimtinę. Susirinkusieji taip pat klausinėjo, kaip jos vyrui ir vaikams sekėsi adaptuotis Lietuvoje, atokiame Šliktinės kaimelyje.

Padėjėja A. Hansen Seimo narės L. Staniuvienės padėjėja A. Hansen perdavė kūrėjai politikės sveikinimus bei palinkėjimus. Už gražias pavasariškas akimirkas bei surengtą parodą menininkei dėkojo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė, linkėdama, kad visiems atsibustų didžiulis polėkis sukurti ką nors šaunaus šv. Velykų šventei.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija