Sausio 13 d. minėjimas Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje

Laisvės gynėjų diena – tai tautos laisvės troškimo išbandymas, kurį išlaikiusi lietuvių tauta išsivadavo nuo sovietmečio naštos. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kasmet Sausio 13-ąją pamini prisidėdama prie pilietinės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Ties kiekvienu kabineto langu ryte buvo uždegta žvakė, simbolizuojanti gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Sausio 13-ąją Viešosios bibliotekos Edukacijos centre vykusiame lietuviškų apyrankių pynimo užsiėmime 30 jaunuolių pasipuošė savo gamybos apyrankėmis. Tarp jaunimo populiarių draugystės apyrankių pynimas – tai kūrybinės laisvės, fantazijos kupinas užsiėmimas. Istorinei datai atminti jie pynė trispalves draugystės apyrankes, naudodami mūsų tautos vienybę ir meilę Lietuvai simbolizuojančias spalvas – geltoną, žalią, raudoną.

Siekiant įprasminti Laisvės gynėjų dieną, sausio 9–30 d. Abonemente veikia dokumentų paroda „Tarp laisvų – laisva“. Kretingiškiai gali susipažinti su Sausio 13-osios dienos įvykių prisiminimais, nuotraukomis ir kita svarbia bei reikšminga informacija.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui