Šilutiškiai bibliotekininkai džiaugiasi kolegės Ignės Zarambaitės sėkme

Igne

ŠGruodžio 13 d. Lietuvos kultūros taryba paskelbė 2019 m. individualių valstybinių stipendijų konkurso rezultatus. Individualioms stipendijoms gauti buvo pateikta 715 paraiškų, finansavimas paskirtas 260architektūros, bibliotekų, cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros, fotografijos, kultūros paveldo, literatūros, muziejų, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, teatro sričių kūrėjų. Stipendijų programos tikslas – skatinti kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą. Stipendijos pradedamos mokėti nuo 2019 m. sausio (po 600 eurų per mėn.).

Literatūros veiklų sričiai buvo pateikta 113 paraiškų, iš kurių finansuotos 33 prozininkų, poetų, vertėjų paraiškos. Šioje srityje pasisekė ir šilutiškei Ignei Zarambaitei, kuriai skirta 9 mėnesių stipendija (iš viso 5 400 Eur) kūrybinei veiklai – grožinės literatūros kūriniams vaikams ir jaunimui rašyti. Minėtu laikotarpiu bus parašyta pasaka vaikams – antroji knygos „Emilio laiškas“ dalis ir kūrinys jaunimui.

Pirmoji autorės knyga „Emilio laiškas“ laimėjo 2015 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso geriausio meto debiuto nominaciją, pateko į reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams 500-tuką, kurį atrinko Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi. Šios knygos ištraukos įtrauktos į antrokams skirtus leidyklos „Šviesa“ vadovėlius: Lietuvių kalba. II dalis (TAIP!) ir Skaitiniai.

Autorė parašė knygas „Skudurinukė“ (2016), „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“ (2017), o 2019 m. pradžioje pasirodys naujausia knyga vaikams „Stebuklingi senelio batai“.

Ignė Zarambaitė jau gerai žinoma tarp šilutiškių – tiek jaunųjų skaitytojų, tiek suaugusiųjų, nes ji sėkmingai darbuojasi Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriuje. Pasak knygų autorės ir bibliotekininkės Ignės Zarambaitės, bendraudama su žmonėmis ji turi galimybes pažinti daugelį skaitytojų, padėti rasti jiems tinkamą knygą, artimiau susipažinti su jais įvairių kūrybiškumo užsiėmimų metu, tuo pačiu semtis iš jų žinių ir kūrybinės energijos.

Informaciją parengė

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos