Šimtmečio programavimo valanda Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje

„Šimtmečio programavimo valanda“ vyko daugiau nei 50 Lietuvos bibliotekų ir mokyklų. Prie šio pasaulinės iniciatyvos prisijungė ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka. Šis renginys buvo ypatingas – prisijungiant prie Valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių „Hour of Code“ organizatoriai parengė išskirtines programavimo užduotis vaikams.

Pirmą kartą kretingiškiai – jaunieji kūrėjai, programavimą pažino atlikdami ne visam pasauliui skirtas, o specialiai Lietuvai sukurtas užduotis, kurios kvietė pažinti modernios Lietuvos šimtmečio įvykius ir herojus. Vaikai su tėvelių pagalba įveikė visas užduotis, vienos iš įdomiausių buvo sujungti Nepriklausomybės akto pasimetusias eilutes, atkurti Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, suprogramuoti kepurinės šokio judesius, sukurti sąlygas, kad Baltijos kelyje neliktų nesusikibusių rankomis ir kt.
„Šimtmečio programavimo valanda” tapo integruota virtualia Lietuvos istorijos, kultūros ir
programavimo pamoka visiems 6-14 metų vaikams, kurie Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vienu metu sprendė modernios Lietuvos istorijos ir programavimo rebusus, sukurtus Lietuvos menininkų ir technologų.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
M. Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui