BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Skuode paskaita apie brangakmenius

Arunas_Kleismantas_Skuodas

Lapkričio 26 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko paskaita „Brangakmeniai pasaulyje ir Lietuvoje, jų identifikavimas, vertė ir imitacijos“, kurią skaitė Vilniaus universiteto Geologijos ir mineralogijos katedros dr. Arūnas Kleišmantas, Kaune įkūręs pirmąjį Lietuvoje ir Baltijos valstybėse specializuotą brangakmenių muziejų. Eksponatus iš viso pasaulio kasyklų jam vežantis muziejaus įkūrėjas, brangakmenių ekspertas biologas, geologas, mineralogas ir gemologas, kaip pats sakė, aistra brangiesiems akmenims užsikrėtęs per nepasotinamą smalsumą.

1991metais jis įkūrė juvelyrinę įmonę „Du safyrai“ bei brangakmenių tyrimo laboratoriją (ją pripažino Tarptautinė spalvotųjų juvelyrinių akmenų asociacija ICA kaip patikimą gemologinių tyrimų laboratoriją).

Paskaitoje sužinota, kad brangakmenių nėra tiek daug, kiek manoma ir norėtųsi. Dauguma žmonių turi tik gražų blizgutį, net muziejuose jų – tik vienas kitas.

Kalbėdamas apie gamtoje iškasamus deimantus A. Kleišmantas pabrėžė, kad jie visada buvo, yra ir bus patikimiausia investavimo forma. „Dabartinės ekonomikos sąlygomis, tai – stabiliausia valiuta“, – teigė žinovas.

Į paskaitą susirinkę žmonės grožėjosi atsivežtais A. Kleišmanto ir jo žmonos Dalios juvelyriniais dirbiniais bei turėjo progos išsitirti savo juvelyrinių dirbinių grynumą.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą