Skuode skaitovų lūpose atgijo rašytojo mintys

DSCF6108Balandžio 18 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko renginys, skirtas paminėti žymiojo kraštiečio gimimo sukaktį. Tą dieną rašytojui būtų sukakę 77 metai. Nuo šiol garsiniai prozininko R. Granausko tekstų skaitymai taps tradiciniais ir kasmet vyks per jo gimimo dieną.

Šį kartą renginio organizatorius vyresnysis bibliotekininkas E. Untulis skaitymams pasirinko R. Granausko interviu, duotų įvairiems šalies žiniasklaidos leidiniams, tekstus. Juose puikiai atsispindėjo rašytojo pasaulėžiūra, būdas ir sąmojingumas.

Skaitymuose dalyvavo Skuodo P. Žadeikio gimnazijos skaitovų grupelė – Romualda Rimgailaitė, Deimantė Kildaitė ir Vilius Kaupas. Pastarasis, skaitydamas R. Granausko kūrinį „Laiškai iš Mosėdžio“ šalyje tarp meninio žodžio puoselėtojų pelnė I vietą. Kartu su gimnazistais rašytojo interviu ištraukas skaitė ir renginio vedėjas E. Untulis. Petraukėlėje tarp skaitymų buvo parodyta ištrauka iš dokumentinio filmo „Raudonu ant balto“, sukurto 2003 metais.

Renginio dalyviai turėjo progą gyvai, tarsi iš naujo, išgirsti prieš keletą metų žiniasklaidai išsakytas rašytojo mintis, įvyko menama akistata su juo. Po jos atėjusieji į renginį dar ilgai nenorėjo skirstytis, dalis jų pasiėmė iš naujo perskaityti kai kurias R. Granausko knygas, norėdami jaukioje namų palinkoje pratęsti pokalbį su rašytoju. Šitaip irgi buvo pasiektas vienas iš bibliotekos darbuotojų planuotų tikslų.

Edmundas Untulis
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnysis bibliotekininkas