Skuode svečiavosi „Ėvikės skaitytojų teatrėlis“

Lapkričio 4 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje lankėsi‚ „Ėvikės skaitytojų teatrėlis“, susibūręs Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekoje, kuriam vadovauja aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas.

„Ėvikės skaitytojų teatrėlis“ – tai Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos įgyvendintas ir Kultūros ministerijos remiamas projektas „O buvo taip…“, skirtas Mažosios Lietuvos metraštininkės, Klaipėdos krašto etnografinio savitumo ir išskirtinių lietuvninkų likimų vaizduotojos, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėjos Ievos Simonaitytės gimimo 120-mečiui.  Kūrybinių dirbtuvių vadovas – Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros ir meno stipendininkas, aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas. Partneriai: Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka, dienraštis „Vakarų ekspresas“ ir Klaipėdos regiono bibliotekos.

Skaitytojų teatras parodė vaidinimą apie gana sudėtingo likimo ir charakterio rašytoją Ievą Simonaitytę – Vytauto Kaltenio pjesę „ Ir lazdą jau padėjau…“, skirtą Ievos Simonaitytės metams paminėti. Pjesę skaitė Skaistė Kavaliauskienė, Jūratė Sučylaitė, Rimantė Vasiljeva, Vytas Maneikis ir žinoma Sigutis Jačėnas.

Doc. dr. Jūratė Sučylaitė, gydytoja psichiatrė, poezijos terapeutė, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedros dėstytoja, vaidinanti šiame teatrėlyje, sako: „Kodėl man įdomu skaityti Ievą Simonaitytę? Tai galimybė priglusti prie Mažosios Lietuvos istorijos, išgirsti pačią žemę ją pasakojant. Kodėl man patinka skaityti Ievos Simonaitytės kūrybą drauge su kitais žmonėmis, susirinkusiais į Ėvikės teatrėlį? Jaučiu poreikį stabdyti skubėjimą, pajusti tekstą savo esybe, išgyventi bendruomeniškumą ne technokratinėje aplinkoje, bet šventoje Kalbos žemėje.“

Skuode ypač šiltai juos sutiko gausus būrys klausytojų ir gerbėjų. Jie padėkojo aktoriams ir režisieriui už suteiktą galimybę plačiau pažinti Ievą Simonaitytę. Renginio dalyviams antrino Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė. Teatrėlio dalyvės džiaugėsi dovanotomis rožėmis, nes tai buvo mėgiamiausios Ievos Simonaitytės gėlės.

Režisierius Sigutis Jačėnas pažadėjo atvykti kitais metais ir pristatyti garso leidinį. Tai kompaktinių plokštelių kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai“ dviejų albumų rinkinys, dedikuotas Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų poeto Jono Strielkūno (1939–2010) ir rašytojo Romualdo Granausko (1939–2014) atminimui. Romualdo Granausko esė apie poetą J. Strielkūną „Pasijos pagal Joną“ ir Jono Strielkūno eilėraščius skaito aktorė Olita Dautartaitė.

Garso albumą išleido Viešoji įstaiga „Vieno aktoriaus teatras“, o viena iš šio albumo mecenačių  yra ir Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė. Lauksime naujų susitikimų  su  šiuo talentingu ir charizmatišku režisieriumi bei jo sukurtais darbais.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija