Skuode – žemaičių kalbos diktantas

dscf9383Vasario 9 d. vakarą į Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko bibliotekos skaityklą rinkosi tie, kurie laikė save tikrais žemaičiais ir nepabijojo pasitikrinti žemaitiškos rašybos įgūdžių lygį, nes tądien biblioteka kartu su Skuodo žemaičių draugija organizavo žemaičių kalbos diktantą „Vyturėlis gieda gražiai, o cīrulielis gėid da gražiau“.

Toks diktantas buvo organizuojamas pirmą kartą. Jo iniciatorius Edmundas Untulis mano, jog panašūs diktantai galėtų vykti du sykius per metus – prieš Tarptautinę gimtosios kalbos dieną (vasario 21 d.) bei prieš Žemaičių vienybės dieną (liepos 13 d.). Pasak jo, nebaigęs pirmos klasės negalėsi baigti ir akademijos, todėl visada turi būti pirmas kartas. Žemaičių kalbos diktanto organizavimas buvo sena jo svajonė, kuri pagaliau tapo įgyvendinta.

Į pirmąjį diktantą susirinko dvylika įvairaus amžiaus skuodiškių, tarp jų būta ir moksleivių – tiek iš Bartuvos progimanzijos, tiek iš P. Žadeikio gimnazijos. Dikantui tekstą parinko bei pati jį diktavo aktyvi Skuodo žemaičių draugijos tarybos narė, rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė Dalia Zabitienė. Ji ir diktantą rašiusiųjų klaidas ištaisys.

Vasario 21 d. vyksiančiame Skuodo žemaičių kultūros draugijos renginyje bus apdovanoti trys geriausiai diktantą parašę skuodiškiai. Tądien apie savo padarytas klaidas su D. Zabitiene galės pasikalbėti visi buvusieji diktanto dalyviai.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Similar Posts

Parašykite komentarą