Skuodiškiai kartu paminėjo būsimą Lietuvos ir savo asmeninį gimtadienį

Vasario 14 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius pakvietė į renginį „Gimę tą pačią dieną“, kuriame buvo pagerbti šios bibliotekos skaitytojai, gimę vasario 16 dieną – tai Stanislava Baltiejienė, Juozas Jurgelevičius ir Eva Matutytė. Kartu su jais į renginį buvo atvykę ir jų artimieji bei pažįstami.

Šios popietės metu jos dalyviai pasižiūrėjo ištraukas iš tarpukario Lietuvos laikų kino kronikų, pasiklausė patriotinių eilių, dainų apie tėvynę, grožėjosi įspūdingais gimtosios šalies gamtos vaizdais, kurie buvo rodomi per interaktyvųjį televizorių. Šitokiu būdu bendrame būryje buvo paminėtas ir Lietuvos šimtmetis.

Vasario 16-ąją gimusieji pasidalijo prisiminimais apie tai, kaip jie švęsdavo dvigubą šventę – Lietuvos ir tuo pačiu savąjį gimtadienį. Vyresniosios kartos atstovai pasakojo, jog jų gimtadienis tapdavęs legalia proga švęsti sovietų laikais uždraustą patriotinę šventę. Šių laikų jaunimo atstovė užsiminė, jog per josios gimtadienį jai visada tenka tiesiogiai dalyvauti šventiniuose renginiuose, nes lanko šokių kolektyvą, kuris visada koncertuoja ir per valstybines šventes, o tai jai teikia dvigubą džiugesį sielai.

Renginio pabaigoje vasario 16-ąją dieną gimusieji bibliotekos skaitytojai buvo pavaišinti šventiniu gimtadienio tortu bei arbata prie jo, gavo pavasarinių gėlių tulpių, kurių žiedų spalvos atitiko Lietuvos vėliavos spalvas, puokšteles bei dovanų atminimui.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija