Skuodiškių viešnagė pas Latvijos bibliotekininkus

Rugsėjo 30 d., vykdant Skuodo rajono savivaldybės dalinai finansuojamą projektą „Tieskime kultūrinius draugystės tiltus“, rajono bibliotekininkams buvo organizuota kultūrinė-pažintinė, praktinės patirties pasidalinimo išvyka į Latvijos Respublikos Priekulės, Grobinios kraštų bibliotekas. Su šiomis bibliotekomis apsikeista meno parodomis, diskusijų metu aptarta daug įvairių abiejų šalių bibliotekininkams aktualių klausimų, pasidalinta patirtimi ir pastebėjimais, aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės.

Priekulėje apžiūrėjome neseniai renovuotą biblioteką, įsikūrusią nuovados administracijos pastate. Šios bibliotekos vedėja Zenta Svara ir Priekulės krašto kultūros vadybininkas Gundars Venens papasakojo apie biblioteką bei  vartotojams suteikiamas paslaugas. Tolimesnei kelionei prie Skuodo bibliotekininkų Priekulėje prisijungė ir šio krašto kolegos. Iš Priekulės parsivežėme keramikos ir lino dirbinių parodą, kurią eksponuojame Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje, o  Priekulės bibliotekai pasiūlysime tautodailininkės Nijolės Rindeikienės siuvinėtų paveikslų parodą.

dscf8212Aplankėme Grobinios biblioteką, kuri tik 2015 metais persikėlė į naujas, buvusias pradinės mokyklos patalpas. Šalia įsikūrusi mokykla, todėl bibliotekoje visada gausu jaunimo. Ši biblioteka yra Grobinios miesto kultūros centras, teikianti aukštos kokybės informacines paslaugas, skatinanti mokymąsi visą gyvenimą, prasmingą laisvalaikio veiklą, prisidedanti prie miesto paveldo išsaugojimo. Ten dirbančios bibliotekininkės mus pasitiko svetingai, aprodė biblioteką, papasakojo apie joje vykstančius renginius bei kitas veiklas. Kolegas pakvietėme apsilankyti Skuode.

Toliau kartu su Priekulės krašto bibliotekininkais patraukėme į Liepoją.

Liepojoje aplankėme tik pernai pastatytą koncertų salę „Didysis gintaras“ („Lielais dzintars“). Ši salė ne tik koncertams skirta. Tai daugiafunkcinis regioninis kultūros centras. Įspūdingo aštuonių aukštų statinio iš stiklo, metalo ir betono architektas – austras Volkeris Gienke, Insbruko universiteto Eksperimentinės architektūros instituto profesorius. Architektoninio koncepto pagrindas – Baltijos gintaras.

Daugiau nei 14 000 kv. metrų ploto aštuonių aukštų pastate yra trys koncertų salės: didžioji salė, kurioje – 1010 vietų žiūrovams, kamerinė salė su 200 vietų ir eksperimentinė scena su 150 vietų.

Be to, kartu su Latvijos bibliotekininkais buvo suorganizuotas ėjimas Latvijos pajūriu, nueiti septyni kilometrai. bei surengta akcija „Švarinam pajūrį“. Rinkome šiukšles, o tuo pačiu gėrėjomės rudenėjančia, šėlstančia jūra ir dėl rudens šaltuko ištuštėjusiu pajūriu bei srėbėme gardžią sriubą, išvirtą čia pat pajūryje.

Diena, praleista nuostabioje formalaus ir neformalaus bendravimo aplinkoje, buvo puiki galimybė kolegoms pažinti vienas kitą, įgyti naujos patirties, žinių ir naujų darbo metodų pritaikymo.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja