Skuodo rajoną „šturmavo“ rašytojų desantas

Lapkričio 14 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos kvietimu Skuodo rajone lankėsi rašytojų delegacija – Gintarė Adomaitytė, Liudvikas Jakimavičius ir Selemonas Paltanavičius. Rašytojai apsilankė net penkiose rajono ugdymo įstaigose – Mosėdžio gimnazijoje, Skuodo Bartuvos progimnazijoje, Lenkimų Simono Daukanto mokykloje – daugiafunkciniame centre, Šačių pagrindinėje mokykloje, Skuodo vaikų lopšelyje darželyje bei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus skaitykloje ir Ylakių filiale. Visose šiose įstaigose vyko renginiai iš parengto ciklo „Pamoka su rašytoju“.Vaikai buvo supažindinti ne tik su jiems kuriančių rašytojų darbais, bet ir įjungti į žaidybinę kūrybinę veiklą – pasakos kūrimą. Visuose susitikimuose vaikai rašytojus apipylė klausimų gausa bei dovanojo svečiams savo padarytus darbelius – apyrankes, gėlės ir kt.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje, vykusiame susitikime „Atradimai: knyga ir rašytojas“, rašytojai prisiminė savo kūrybinės veiklos ištakas, išleistų knygų kraitę, pristatė naujausius ruošiamus savo darbus. Daugiausiai klausimų susilaukė – prozininkas gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas Selemonas Paltanavičius. Klausytojus domino paslaptingas grybų pasaulis, iš kur taip gerai moka lenkų kalbą ir nacionalinė ekspedicija Lenkijoje ir pan.

Gintarė Adomaitytė sakė, kad dabar yra pasinėrusį į arklininkystę, rašo užsakytą knygą apie Lietuvos arklininkus, kurie greit švęs savosios asociacijos gyvavimo jubiliejų. Tuo tarpu Liudvikas Jakimavičius rašo scenarijų spektakliui pagal S. Gedos dienoraščius, publikuotus savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“.

Tą dieną skaitytojai ir klausytojai, gausiai susirinkę į renginius, turėjo malonumą išgirsti populiarių vaikų rašytojų pasakojimus apie savo praeitį, šiokiadienius bei ateities planus. Tikimės, jog panašaus pobūdžio susitikimai įkvėps gausesnį būrį mokinių pažinti skaitymo džiaugsmą ir užmegzti glaudesnę draugystę su knyga.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja