Skuodo rajone svečiavosi bibliotekininkės iš Latvijos

Balandžio 26 d., nacionalinės Lietuvos bibliotekos savaitės metu, sulaukėme kolegų iš Latvijos Respublikos Priekulės krašto bibliotekos. Graži draugystė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos bibliotekininkus su kaimyninės šalies kolegomis sieja jau daugelį metų. Latvijos delegacijai vadovavo Priekulės bibliotekos vadovė Zenta Svara.

Lankytasi rajono bibliotekose ir gražiausiose vietose. Iš pradžių viešnioms parodėme Skuodo istorinio mūšio vietą, kur Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas papasakojo istoriją, kuri glaudžiai susijusi su Latvija. Po to svečiavomės gražioje sodyboje. Ten žavėjomės žmonių susikurta grožio oaze. Mus pasitiko elniai, povai, fazanai, vištos ir nuostabi augalų karalija. Pabuvota Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Kaukolikų filiale, Luknių knygų išdavimo punkte, apgailestauta, kad pernai čia buvo panaikintas filialas  ir dabar jame dvi dienas po penkias valandas per savaitę išduodamos knygos.

Slogią bibliotekų uždarinėjimo nuotaiką paskaidrino apsilankymas Lenkimuose. Prie bibliotekos viešnias su maršu pasitiko Lenkimų liaudiškos muzikos kapelos „Armonikieriai“ muzikantas Justinas Repšas, po to pašoko Lenkimų S. Daukanto mokyklos – daugiafunkcio centro vaikų darželio grupės „Smalsučiai“ vaikai (auklėtoja Lina Butavičiūtė). Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Romalda Bridikienė papasakojo apie bibliotekos veiklą, glaudų bendradarbiavimą su Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriumi, Skuodo rajono Lenkimų Simono Daukanto mokykla – daugiafunkciniu centru.

Paskui sekė ekskursija po Lenkimų miestelį: aplankytas Simono Daukanto paminklas, jo motinos kapas, esantis bažnyčios šventoriuje, pabuvota ir Lenkimų Šv. Onos bažnyčioje bei Kalviuose Simono Daukanto klėtelėje. Po to viešnios svečiavosi Daukšiuose. Pirmiausiai Daukšių bibliotekininkė Vilma Simaitienė papasakojo apie biblioteką, bendradarbiavimą su vietos bendruomene, o vėliau buvo aprodytos Daukšių bendruomenės patalpos, bendruomenės pirmininkė Birutė Strakšytė papasakojo apie šios organizacijos veiklą: įgyvendintus projektus, suorganizuotus renginius. Latvijos bibliotekininkės stebėjosi, kad susiremontuoti patalpas, įsirengti lauko sceną, susitvarkyti aplinką, įsigyti sportinį inventorių pajėgia ir gali nevyriausybinė organizacija.

Baigiant viešnagę, svečiai lankėsi Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Meno, kalbų ir interneto skaitykloje, kur jiems buvo pristatytos įsigytos naujos technologijos: interaktyvus televizorius ir žaidimo Xbox konsolės, edukacinių pamokų paketas, 3D pieštukas, 3D spausdintuvas, skrebinimo aparatas. Taip pat Latvijos bibliotekininkėms pristatėme bibliotekoje savanoriaujantį vaikiną atvykusį iš Švedijos – Niklą Rönnerfalk, kuris skuodiškius mokina švedų bei anglų kalbų.

Viešnios padėkojo už malonų priėmimą ir pakvietė kitais metais atvykti į Priekulę pratęsti šio gražaus bendradarbiavimo. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka didelį dėmesį skiria bendradarbiavimui su Latvijos Respublikos Priekulės krašto bibliotekininkais, supažindinama su bibliotekos skyrių bei filialų veikla, veikiančiomis parodomis, pasidalinama darbo patirtimi, įtraukiama į projektines veiklas.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija