SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS R. GRANAUSKO VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS 2017 M. VYKDOMI PROJEKTAI

PROJEKTAS „Atrask neatrastus savo gebėjimus bibliotekoje“

Projekto tikslas – skatinti šeimų užimtumą meninėmis ir kūrybinėmis veiklomis, kurių metu svarbiausia būtų ne galutinis rezultatas, o pats kūrybos vyksmas, išgyventos emocijos.

Projekto trukmė: 2017 m. kovo mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projektą remia: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Skuodo rajono Gėsalų bendruomenė, Skuodo rajono Vižančių kaimo bendruomenė, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla, Skuodo dekanato šeimos centras.

Trumpas projekto pristatymas: projektu siekiama spręsti užimtumo trūkumo šeimose problemą: sudominti ir padėti rasti bendrų pomėgių, naujų laisvalaikio praleidimo būdų, netgi įgyti naujų įgūdžių bei panaudoti juos šeimos finansinio gėrio kūrimui. Šeimoms bus pasiūlyti edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai: sausasis ir šlapiasis vėlimas iš vilnos, dekupažas, dirbiniai iš odos, floristika, sutažas, tapyba ant šilko, mezgimas ir nėrimas su karoliukais ir kauline adata, audimas, dekoratyviniai dirbiniai iš cemento. Užsiėmimai, kuriuos ves patyrę, kvalifikuoti kūrėjai, vyks Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Senamiesčio, Vižančių, Pašilės ir Gėsalų filialuose.

———————————————————————————————————————-

PROJEKTAS „Mūsų stiprybė – kalboje ir kultūroje“

Projekto tikslas – atskleisti Skuodo krašto kultūros savitumą ir išskirtinumą kitiems Lietuvos etnokultūriniams regionams bei skatinti Skuodo žemaičių kūrybiškumą ir saviraišką. Užmegzti kultūrinius ryšius su kitų Lietuvos etninių regionų bibliotekomis ir Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriumi.

Projekto trukmė: 2017 m. kovo mėn. – 2017 m. gruodžio mėn.

Projekto partneriai: Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyrius, nepriklausomas Skuodo rajono laikraštis „Mūsų žodis“.

Trumpas projekto pristatymas: projektu siekiama atskleisti savo krašto kultūros savitumą ir išskirtinumą kitų Lietuvos regionų gyventojams bei įtraukti į bendrą veiklą tų regionų bibliotekas, kitas organizacijas. Skuodo krašto kultūra bus populiarinama su projekto partnerių pagalba, organizuojant renginius Trakų ir Zarasų rajonų savivaldybių viešosiose bibliotekose bei Žemaičių kultūros draugijos Vilniaus skyriuje. Skuodiškiai šių vietovių gyventojams pristatys turtingą įvairiais žanrais etnokultūrinę programą, kurią pateiks tarmiškai rašantys literatai, skaitovai, dainininkai, muzikantai bei kiti savo etninio identiteto puoselėtojai ir propaguotojai.