Smagūs susitikimai su rašytoja Ilona Ežerinyte

Vaikai

Gegužės 15 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir gegužės 16 d. Kintų filiale vyko literatūrinis susitikimas su vaikų bei jaunimo rašytoja Ilona Ežerinyte. Susitikime su rašytoja dalyvavo Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistai bei Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai.

Rašytoja I. Ežerinytė savo profesionalų literatūrinį kelią pradėjo su pasakų knyga „Šunojaus diena“, kuri 2016 metais Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse pelnė pirmają vietą. Jame dalyvauti paskatino bičiulių šeima, kurią ji aprašė vienoje iš pasakų. Knygos sėkmė pačiai rašytojai buvo labai netikėta. Vėliau už šią knygą rašytojai suteikta Aldonos Liobytės premija „Už reikšmingiausią debiutą“.

Dar rašytoja yra parašiusi romaną „Sutikti eidą“. Tai kita jos knyga, apdovanota Prano Mašioto premija, kaip geriausia 2016 metų vaikų ir paauglių knyga, Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nominantė, įtraukta į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Garbės sąrašą (IBBY Honour List).

Ąpysaką „Verksnių klubas“ I. Ežerinytė parašė 2017 metais. Knyga palieka įspūdį, yra sulaukusi literatūros kritikų bei skaitytojų pripažinimo.

Ketvirtoji I. Ežerinytės knyga yra „Skiriama Rivai“. Joje susipina dabartis ir praeitis, fantazija bei realybė, švelnios istorijos su detektyvo prieskoniu. Knygos centre – tėtis, apgaubtas neįgyvendintų svajonių, ir sūnus, kuriam trūksta motyvacijos, jis nuolat jaučia nuobodulį, turi surasti paslaptingą kūrinį. Jo beieškodami personažai atranda daug svarbesnių bendražmogiškų vertybių. Pasakojimą praturtina muzikinės iliustracijos. Susitikimo metu rašytoja knygą pristatė pasitelkdama muziką, sklindančią iš knygos puslapių. Muziką knygai sukūrė kompozitorius Gediminas Kalinas. Šioje knygoje muzika užima svarbią vietą, tampa gėrio ir blogio jėgų kovos lauku. Blogį per muziką knygoje sėja adiratai, kuriuos rašytoja pavadino pagal muzikinį terminą adirato. Muziką knygai kūręs kompozitorius yra autorės bičiulis. Tie skaitytojai, kurie geba skaityti muzikinį raštą, galės ir groti, o kiti galės paklausyti muzikos pasitelkę išmaniąsias technologijas arba platformoje Pakartot.lt.

Susitikime, vykusiame Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, rašytoja kalbėjo apie savo profesiją (anksčiau dirbo mokytoja), patirtis dirbant šį darbą, santykį su supančia aplinka mokykloje, kt.

Viešnia kalbėjo apie tai, jog niekada nevėlu įgyvendinti svajonę, išdrįsti prisiliesti prie naujų dalykų, kurių, atrodo, įgyvendinti nepavyks. Knygų autorė pateikė renginio dalyviams ir kūrybinio rašymo užduočių, kurias jie atliko panaudodami išmaniuosius telefonus. Gimnazistams buvo smagu jas atlikti ir atsipalaiduoti.

Susitikimai surengti vykdant tęstinį projektą „Edukacinių renginių ciklas „Prie knygos ir vaizduotės versmės: pažink, atrask, kurk“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Vita Gerulienė,

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos